ENG
A A A
 maj 2021 
fot. „Symphony No. 5” reż. i dramaturgia Zdenka Pszczołowska, materiały organizatora

Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Warsztaty teatralno-ruchowe dla tancerzy ze Zdenką Pszczołowską

10 stycznia 2020 | godz. 19:30 | Kraków: SCKM, ul. Wietora 13/15, w godz. 19.30-21.30

Warsztaty

Scena Tańca Współczesnego w Krakowie oraz Staromiejskie Centrum Klutury Młodzieży zapraszają na warsztaty teatralno-ruchowe dla tancerzy, które poprowadzi Zdenka Pszczołowska – reżyserka i dramaturżka spektaklu Symphony No. 5. Warsztaty towarzyszące pokazowi spektaklu (11 stycznia, godz. 18.00) będą m.in. okazją do wspólnego przyjrzenia się, jak tekst może służyć choreografii i odwrotnie. Zajęcia przeznaczone są dla osób powyżej 16. roku życia. 

 

Prowadząca warsztatach: 

Warsztaty będą połączeniem działania związanego ze świadomością ciała w przestrzeni, potencjałem ekspresji ruchowej i potencjałem dramatycznym; wspólnie przyjrzymy się temu, jak tekst może służyć choreografii i odwrotnie – jak choreografia może służyć tekstowi. Zastanowimy się, czym jest dramaturgia w myśleniu o ruchu i sprawdzimy to na nas samych: w zależności od liczby uczestników przygotujemy etiudę bądź etiudy dramatyczne z elementami choreograficznymi.

 

Koszt: 20 zł (*10 zł dla uczestników zajęć SCKM)

Zapisy: scena.tanca.sckm@gmail.com
(liczba miejsc ograniczona)

 

Zdenka Pszczołowska (Olga Grzelak) – reżyserka i dramaturżka, absolwentka komparatystyki literackiej i performatyki przedstawień na Uniwersytecie Jagiellońskim, studentka na Wydziale Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie i doktorantka w Katedrze Performatyki Przedstawień UJ. Autorka dramatu Urszula Oneironiczna, którego czytanie w marcu 2019 roku wyreżyserowała Maria Baładżanow; reżyserka czytania performatywnego dramatu Narzędzia ojca Agaty M. Skrzypek w Scenie Supernova, autorka dramatu Fabrykantka, dramaturżka spektaklu Po Dostojewskim w reżyserii Małgorzaty Jakubowskiej (AST, pokaz w ramach 9. Forum Młodej Reżyserii), autorka instalacji dramatycznej Zróbmy sobie zdjęcie z wojny (AST, pokaz Pracowni Dramaturgicznej w ramach 9. Forum Młodej Reżyserii). Stale pracuje w grupie warsztatowej Adeptów Krakowskiego Teatru Tańca, asystentka Romana Gancarczyka i Grzegorza Jarzyny.

 

Wydarzenie: FB 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia