ENG
A A A
 maj 2021 
fot. materiały organizatora

Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Warsztaty tańca współczesnego z elementami partnerowania; prowadzenie – Zbigniew Kocięba, Sandra Szatan

11 stycznia 2020 | godz. 10:30 | Kraków: SCKM, ul. Wietora 15, w godz. 10.30-13.00

Warsztaty

Scena Tańca Współczesnego w KrakowiE zaprasza na warsztaty tańca współczesnego z twórcami spektaklu Saman – Zbigniewem Kociębą i Sandrą Szatan. Warsztaty towarzyszące premierze spektaklu (11 stycznia, godz. 18.00) będą składały się z dwóch części: opartej na pracy indywidualnej, przygototwującej ciało do pracy z partnerem, oraz drugiej poświęconej partnerowaniu. Zajęcia skierowane są do osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych.

 

Prowadzący o warsztatach: 

Pierwsza część warsztatów (taniec współczesny) to praca indywidualna nad przygotowaniem ciała do pracy z drugą osobą. To nasz codzienny język ruchu, dlatego będzie organicznie, płynnie i świadomie. Skupimy się na przepływie ruchu, odpowiedniej dystrybucji ciężaru ciała i kontrolowaniu wytworzonej przez siebie dynamiki.

 

Druga część warsztatów (taniec współczesny z elementami partnerowania) będzie w dużej mierze poświęcona pracy w parach lub grupach, gdzie posłużymy się elementami partnerowania i pomagania sobie nawzajem w kontynuacji ruchu. Bo lubimy kombinować i bawić się tym, co można stworzyć razem, kiedy się sobie ufa. Chcemy popracować nad głównym ośrodkiem naszej siły i zmusić nasze centrum ciała do pełnej koncentracji, czyniąc rzeczy trudne łatwiejszymi.

 

Koszt: jeden dzień 40 zł (20 zł dla uczestników zajęć SCKM)

dwa dni  70 zł (40 zł dla uczestników zajęć SCKM)

 

Zapisy: scena.tanca.sckm@gmail.com
(liczba miejsc ograniczona)

 

Harmonogram: 

godz. 10.30-11.30 – taniec współczesny

godz. 11.30-13.00 – taniec współczesny z elementami partnerowania

 

Zbigniew Kocięba – absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku i laureat III miejsca w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Baletowym w kategorii taniec współczesny w Gdańsku. Brał udział w Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego w Poznaniu, Coaching Project prowadzonym przez zespół Maria Kong Dancers Company oraz w warsztatach techniki GaGa, które prowadził Yoshifumi Inao z Batsheva Dance Company. Aktualnie można go zobaczyć na scenach polskich i za granicą w spektaklach Polskiego Teatru Tańca, z którym związany jest etatowo od 2012 roku.

 

Sandra Szatan – uczyła się w Szkole Baletowej w Krakowie i w Konserwatorium Tańca w Krakowie. Brała udział w warsztatach tanecznych organizowanych w Polsce (w Bytomiu, Kielcach, Warszawie i Koszęcinie) i za granicą (Francja, Niemcy). W 2011 roku uzyskała dyplom Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie i wyjechała, by kontynuować naukę w The International School of Contemporary Dance IWANSON w Monachium. Po uzyskaniu tam dyplomu dojrzałości scenicznej, wróciła do Krakowa i brała udział w kilku niezależnych projektach: Listy George Sand w choreografii Michaila Zubkova, Utkane z marzeń i Feelings Kingi Szablowskiej oraz Homo Religiosus Karola Miękiny. Przez trzy sezony występowała w spektaklu Przemiany w Teatrze Groteska w Krakowie w choreografii Caroline Finn-Fisher. Od 2015 roku związana etatowo z Polskim Teatrem Tańca.

 

Wydarzenie: FB

 

 

 

 

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia