ENG
A A A
 sierpień 2020 
Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, fot. Marta Chrobak

Kraków: Warsztaty z Sylwią Hefczyńską-Lewandowską

18 stycznia 2020 | godz. 10:00 | Kraków: Studio Krakowskiego Teatru Tańca, ul. Grzegórzecka 69 (obok Teatru Variete); grupa otwarta w godz. 17.00-19.00

Warsztaty

Krakowski Teatr Tańca zaprasza na warsztaty ze wspaniałą tancerką i pedagożką, Sylwią Hefczyńską-Lewandowską  wieloletnią tancerką Śląskiego Teatru Tańca i wykładowczynią Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie).

 

Warsztaty odbędą się w grupach:

 

- otwartej – poziom średnio zaawansowany / zaawansowany; godz. 17.00-19.00

 

- zamkniętej 1 (tylko dla Adeptów KTT) – poziom początkujący z doświadczeniem; godz. 10.00-12.00

 

- zamkniętej 2 (tylko dla Adeptów KTT) – poziom średnio zaawansowany / zaawansowany; godz. 12.20-14.20

 

W przypadku wolnych miejsc w grupach zamkniętych, będzie możliwość dołączenia także dla osób spoza grup Adeptów Krakowskiego Teatru Tańca.

 

Koszt: 50 zł za zajęcia (2 godz.)
Płatne przelewem, po otrzymaniu regulaminu warsztatów i potwierdzeniu wolnych miejsc. Dla Adeptów KTT – 12 miejsc w każdej
grupie zamkniętej jest bezpłatnych.

 

Zapisy: krakowskiteatrtanca@o2.pl (decyduje kolejność zgłoszeń). 

 

Sylwia Hefczyńska-Lewandowska – wykładowczyni polskiej techniki tańca współczesnego i form teatru tańca na Wydziale Teatru Tańca; prowadzi także zajęcia ze świadomości pracy z ciałem na Wydziale Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. W latach 2008-2012 prodziekan na Wydziale Teatru Tańca. Doktor w dziedzinie sztuk teatralnych. Wieloletnia tancerka i kierownik artystyczny zespołu Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Tańczyła we wszystkich premierach, które pojawiły się na deskach Śląskiego Teatru Tańca w latach 1995-2012. Były to zarówno spektakle w choreografii Jacka Łumińskiego (założyciela, dyrektora naczelnego i artystycznego teatru), jak i zaproszonych twórców (wśród nich znaleźli się m.in.: Conrad Drzewiecki, Henrietta Horn, Jay Hirabayashi, Diane Elshout, Idan Cohen, Sigrídur Soffía Níelsdóttir, Sweeboon Kuik).

 

Przez dwadzieścia lat brała udział w festiwalach krajowych i zagranicznych, prezentując swój dorobek taneczny, pedagogiczny i choreograficzny (Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej w Bytomiu, Prezentacje Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu, Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie, Festiwal Teatralny w Avignon, Festiwal Interface w Kalkucie, Festiwal Tańca w Guandong w prowincji Kanton w Chinach, Tanzmesse w Düsseldorfie i inne).

 

Jej dorobek pedagogiczny to: współpraca z AWF we Wrocławiu, z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową im. L. Różyckiego w Bytomiu, z Departamentem Tańca w Swarthmore College (USA), prowadzenie zajęć w ramach Nowej Serii Warsztatów Edukacyjnych dla Nauczycieli Tańca i Liderów Środowiska oraz Wyższej Szkoły Sztuk Performatywnych (Bytom). Tworzyła autorskie spektakle w Laboratorium Choreograficznym Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu oraz na Festiwalu Sztuki Wysokiej. Obecnie tworzy we współpracy z teatrami muzycznymi, instytucjami kultury, fundacjami. Ważną część jej działań artystycznych i pedagogicznych stanowią projekty społeczne realizowane z osobami ze środowisk wykluczonych.

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia