ENG
A A A
 maj 2021 
fot. Magda Jędra

Warszawa: Aleksandra Bożek-Muszyńska „Im bardziej, tym niemniej, czyli improwizacja jako jedna z form spędzania wolnego czasu” – warsztaty

24 lutego 2020 | godz. 17:00 | Warszawa: Stół Powszechny w Teatrze Powszechnym, ul. Jana Zamoyskiego 20, sala warsztatowa

Warsztaty

W cztery kolejne poniedziałki lutego Aleksandra Bożek-Muszyńska – tancerka, performerka i choreografka – zaprasza na cykl spotkań poświęconych improwizacji ruchowej i słownej (bo w końcu dźwięk też powstaje w wyniku ruchu).

   

Prowadząca o warsztatach:

 

W trakcie warsztatu Im bardziej… na pewno:

– będziemy poruszać się do muzyki i nie do muzyki;

– będziemy płynnie przechodzić od wysiłku fizycznego do mentalnego i z powrotem;

– wykonamy co najmniej kilka ćwiczeń, które uruchomią nasze ciało i wyobraźnię, np.: wybierzemy jeden język, którego nikt w grupie nie zna i będziemy go używać, jakbyśmy znali;

– poświęcimy czas na doświadczanie i obserwowanie.

 

Warsztat adresowany jest do osób:

– które są ciekawe różnych form pracy z ciałem i wyobraźnią;

– którym improwizacja sprawia przyjemność i nie przeszkadza im, że ktoś je w trakcie obserwuje;

– mających chęć spędzić 8 godzin w grupie skupionej na wspólnym zadaniu, które każdy może interpretować po swojemu.

 

Zapał i otwarta głowa mile widziane. 

  

Zapisy do 30 stycznia (przyjmowane na adres: imbardziej@gmail.com). Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

(Planowana jest grupa minimalnie 6 a maksymalnie 12 osób. W pierwszej kolejności do zapisu organizatorzy zapraszają osoby, które wezmą udział w całym cyklu zajęć). Zgłoszenia i wszelkie pytania prosimy kierować na adres: imbardziej@gmail.com. Każda osoba, która zostanie zapisana na warsztat, otrzyma odpowiedź zwrotną potwierdzającą udział.

 

Koszt zajęć: 

4 spotkania po 2 godz.: 300 zł

Pojedyncze spotkanie: 80 zł

 

Wydarzenie: FB

 

O prowadzącej: 

 

Aleksandra Bożek-Muszyńska – tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów, a także tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performansu. Jej prace były prezentowane m.in. w Berlinie, Budapeszcie, Filadelfii, Nowym Jorku, Warszawie i Wiedniu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie oraz beneficjentka programu Global Practice Sharing w Movement Research w Nowym Jorku. Od roku 2007 związana z warszawskim Teatrem Mufmi Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorem do spraw artystycznych i instruktorem. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, który realizuje interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Na co dzień nieustannie szuka okazji do improwizacji.

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia