ENG
A A A
 maj 2021 

Warszawa: Teatr Tańca „Passio” „Droga” – chor. Bartosz Anczykowski

1 lutego 2020 | godz. 19:00 | Warszawa: Okęcka Sala Widowiskowa, Dom Kultury Włochy, ul. 1 Sierpnia 36A

Pokaz spektaklu

Teatr Tańca „Passio” zaprasza na premierę spektaklu tanecznego Droga w choreografii Bartosza Anczykowskiego – solisty Polskiego Baletu Narodowego, nagradzanego w Polsce i za granicą. Droga jest trzecią premierą zespołu, ale pierwszą, w której jednocześnie na scenie tańczy ponad 20 młodych i dorosłych tancerzy. Zespół tworzą dzieci, młodzież oraz dorośli uczestnicy zajęć tanecznych Szkoły Tańca i Baletu „Piruecik”.

 

O spektaklu:

 

W swoim życiu każdy z nas ku czemuś zmierza. Czasami wybieramy wyjątkowo kręte ścieżki, czasami jest to punkt na mapie, czasami zaś coś ukrytego głęboko w nas samych. Dla niektórych liczy się jedynie ostateczny cel, inni rozkoszują się samą wędrówką, która kształtuje ich charaktery i pogląd na świat. Ziemia, powietrze, woda i ogień, to cztery żywioły, które towarzyszą drodze w spektaklu tanecznym Bartosza Anczykowskiego.

 

Bartosz Anczykowski – solista Polskiego Baletu Narodowego. Ukończył Państwową Szkołę Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz Académie de Danse Classique Princesse Grace w Monte Carlo. W sezonach od 2000 do 2009 pracował na stanowisku solisty w Thüringen Ballett, Altenburg-Gera. Zdobywca Brązowego Medalu w kategorii seniorów w Concorso Eurocity città di Livorno i IV miejsca w VI Międzynarodowym Konkursie Baletowym w Jackson (1998), dwukrotnie nagrody od dla najlepszego tancerza solisty kraju związkowego Turyngia (2002 i 2005), nagrody Krytyków Turyngii Ulubiona Twarz Teatru dla najpopularniejszego solisty baletu (2007, Gera). W latach 2009-2017 solista Polskiego Baletu Narodowego. W swojej karierze występował na wielu scenach świata: Niemcy, Francja, Monte-Carlo, Włochy, Dania, Szwajcaria, Bułgaria, Rosja, Chiny, USA. Współpracował z wieloma światowymi choreografami. W dorobku choreograficznym posiada projekty realizowane m.in. w Teatrze Wielkim, Den Norske Opera Ballet.

 

Teatr Tańca „Passio” – grupa teatru tańca powstała w 2019 roku przy Szkole Tańca i Baletu „Piruecik”. W jej skład wchodzą dzieci, młodzież oraz dorośli uczestnicy zajęć tanecznych szkoły. W latach 2018-2019 przygotowane zostały trzy premiery: Fado, Spirit, Thriller.

 

Bilety: 20 zł (dostępne w siedzibie Szkoły Tańca i Baletu „Piruecik” na ul. Tamka 40, w dni powszednie w godz. 16.00-21.00)

 

www.passio.waw.pl

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia