ENG
A A A
 maj 2021 
Fot. Radosław Kobierski

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Bestiarium” – chor. Marta Kosieradzka

9 lutego 2020 | godz. 19:00 | Warszawa: Ośrodek Teatru, Tańca i Edukacji Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

Pokaz spektaklu

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na Bestiarium w choreografii Marty Kosieradzkiej. Jest to spektakl inspirowany prozą Julio Cortázara – argentyńskiego pisarza, tłumacza, filozofa i intelektualisty. Jednego z najsłynniejszych twórców prozy latynoamerykańskiej i klasyka światowej literatury XX wieku.

 

Krążące pomiędzy rzeczywistością, snem, a nawet magią, pełne niepowtarzalnej atmosfery opowieści posłużyły jako punkt wyjścia do stworzenia choreografii i dramaturgii spektaklu.

 

Jest to próba stworzenia dialogu pomiędzy literaturą a językiem tańca i konfrontacji tych dwóch gatunków sztuki.

 

Dwanaście kobiet tworzy wspólnie na scenie niezwykły, oniryczny świat zawieszony gdzieś w bezczasie, w którym humor miesza się z melancholią i tęsknotą.

 

Widzowie razem z tancerkami odbędą magiczną podróż przez sny i opowieści, przez zadymione, pełne dźwięków tanga kawiarnie Buenos Aires, jego ruchliwe i tłoczne ulice. W tej pełnej przygód podróży napotkają prawdziwe, ale też zdeformowane, widziane w krzywym zwierciadle postaci z poetyckich opowieści Cortázara. 

 

Taniec: Jagoda Bednarek, Martyna Byczkowska, Patrycja Ćmiel, Aleksandra Czyżewska, Magdalena Czyżewska, Joanna Gabrysiak, Aleksandra Kamińska, Leeloo Morgan, Marta Olewińska, Marta Rusiecka, Kamila Rybacka, Dominika Szymańska 

Koncepcja i choreografia: Marta Kosieradzka 

Czas trwania: 60 minut 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia