ENG
A A A
 maj 2021 

Bytom/Teatr ROZBARK: „Solo na cztery kaski i stracony czas” – chor. Anna Piotrowska

8 lutego 2020 | godz. 19:00 | Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK | Bytom

Pokaz spektaklu

Punktem wyjścia współpracy Anny Piotrowskiej z artystkami: Anną Zglenicką, Magdaleną Kowalą, Joanną Woźną i Natalią Murawską była jej inspiracja młodymi twórczyniami. Urzekły ją swoją świeżością, zapałem i determinacją, która przekłada się na ciekawe jakości ruchowe. Charakterystyczna jest energia i dynamika młodych artystek, które gotowe są na profesjonalną współpracę artystyczną z doświadczonym twórcą. Poszukiwania nad doprecyzowaniem dramaturgii trwały stosunkowo długo. Piotrowska eksperymentowała w początkowej fazie z tematem czasu. Dało to podstawę do pracy nad obecnością i gotowością do działania.


Uwaga! W spektaklu pojawia się nagość.

 

O spektaklu:

 

ZAŁOŻENIA: kask minus strata daje nam solo. Solo i strata są sumą kasku, a strata stanowi różnicę liczby kasków do solo.

 

Czas jest policzony sumą kichnięć. Trwanie w nieustannych zaległościach mnie do siebie. Pytam się dzisiaj ja z wczoraj, czyli z jutra do dziś. Jestem, byłam, będę, ale wciąż i tak jestem. Stracony czas. Marnotrawstwo. Bez zastanowienia i odnalezionej odpowiedzi. Do widzenia. Już nigdy. Brak chęci dowiadywania się. Nie ubrana w słowa, naga, życie transparentne, w ciężarze satysfakcji. Życie - przypadek rozpisany na zdarzenia. Poza pomiędzy czasem nie pamiętam dlaczego tu jestem. Czy się straciłam i zatraciłam? Prawdopodobieństwo opowiadanych historii. Kim jestem w tożsamości przez szereg zachodzących przemian. Ja Matka, Ja Ojciec, Ja Córka, Ja Syn. Sen nie przestrzenią poza czasową – jest. Czas nie istnieje. Co to oznacza dla poszukiwań cielesnych? Wątpliwości skończone – automatyzm domysłów. Unikanie prawdy niewygodnej w konkretach, w tempie, działaniu w przestrzeni. Ucieczka w trójdzielnej akcji.  

Anna Piotrowska

 

koncepcja, choreografia i reżyseria: Anna Piotrowska

kreacja i wykonanie: Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna, Anna Zglenicka (hertz haus)

space&light design: Anna Piotrowska

produkcja: eferte_Fundacja Rozwoju Tańca, Zakład Kulturalny, Córy Kultury

partnerzy: Klub Żak, Gdański Festiwal Tańca, Teatr Rozbark

premiera: 14 grudnia 2019, Klub Żak, Gdańsk

bytomska premiera: 8 lutego 2020, Teatr Rozbark

 

 

Anna Piotrowska – doktor w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie rytmiki i tańca, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, tancerz, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca – eferte, założyciel "mufmi" w Warszawie (1995). Od 1996 roku stworzyła ponad 110 autorskich choreografii i przedstawień. Od września 2019 roku pełni obowiązki dyrektora Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK i prodziekana Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

 

Hertz Haus – zespół młodych artystek: Natalia Murawska, Anna Zglenicka, Magdalena Kowala, Joanna Woźna, które w obecnym składzie współpracują ze sobą od 2016 roku. Założycielką zespołu jest Natalia Murawska, a jego siedzibą Zakład Kulturalny w Gdańsku. Pretekstem do spotkania były osobiste zmagania twórczych tancerek o różnym doświadczeniu, ale o wspólnej estetyce aranżacji tańca i teatru. Tancerki w sposób patologiczny zakochane w ruchu, opowiadają nim niezobowiązująco, o sprawach istotnych.

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia