ENG
A A A
 listopad 2020 
Fot. A. Wiśniowski

Kraków/Scena Tańca Współczesnego Młodych: Bernadetta Zwierowska-Kornaś, Anna Sufryda i zespół „PortreTy. UchwycONE”

22 lutego 2020 | godz. 18:00 | Kraków: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Hieronima Wietora 13 | Premiera

Pokaz spektaklu

„Miała rację – nigdy nie wyglądała ładnie. Wyglądała jak dzieło sztuki, a sztuka nie może być po prostu ładna: sztuka ma wywoływać emocje”.

Rainbow Rowell Eleonora i Park

 

Organizatorzy o spektaklu:

 

Tancerki o różnych charakterach, pełne emocji, wypełniające przestrzeń swoją energią i ruchem. Taniec, którego nie jesteśmy w stanie zatrzymać, złapać i schować na później. Tak jak dni, które mijają. Emocje, które się zmieniają. Tak ONE nie trwają takie same – emocje, osobowości, ONE… Uchwycone jednak na ten ułamek sekundy. Ich Portret. Ta chwila zamknięta w fotografii niczym ważne dla nas wydarzenia, które jak obrazy zostają na zawsze w naszej pamięci.

 

Jakie są ONE? Co czują? Co lubią? Jakie chcą być? Jakimi widzisz je TY? Przyglądają się sobie uważnie, starając się pokochać siebie, zaakceptować. Dążą do ideału. Młode, piękne, pełne energii, biegnące za marzeniami romantyczki, troskliwe, szczere, kruche, zbuntowane, kobiece, ambitne, zestresowane, szalone, silne MŁODE KOBIETY. Wszystkie staja przed tym samym wyzwaniem, jakim jest życie. Każda z osobna, i wszystkie razem, gotowe by znaleźć w sobie siłę i sposób na spełnianie marzeń. Siłę, którą się dzielą, gdyż zawsze mogą na sobie polegać - ONE.

 

Koncept i reżyseria: Bernadetta Zwierowska-Kornaś

Choreografia: Bernadetta Zwierowska-Kornaś, Anna Sufryda, zespół

Tańczą: grupy tańca współczesnego Centrum Sztuki Tańca pod opieką  Bernadetty Zwierowskiej-Kornaś

Muzyka: kolaż muzyczny (Hans Zimmer, CLANN, QUANTIC, Petit Biscuit, repticulus|senking)

 

Bilety: 10 zł

Rezerwacje miejsc: scena.tanca.sckm@gmail.com

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia