ENG
A A A
 sierpień 2020 
fot. J. Cieślikowski, materiały organizatora

Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Taniec współczesny z Anną Sufrydą – warsztaty

21 lutego 2020 | godz. 19:30 | Kraków: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 13/15

Warsztaty

Scena Tańca Współczesnego zaprasza na warsztaty z Anną Sufrydą, towarzyszące premierze spektaklu PortreTY. UchwycONE, do którego Anna Sufryda współtworzyła choreografię.

 

Zajęcia są przeznaczone dla osób powyżej 15. roku życia, na poziomie średnio zaawansowanym. 

 

Plan warsztatów:  

Pierwsza część: przygotowanie ciała do ruchu w technice współczesnej, praca na podłodze, praca z oddechem. Ćwiczenia z elementami techniki Cunninghama, Limóna i Labana. Od rozgrzewki po skoki.

 

Druga część: etiuda 

 

Koszt: 20 zł (uczestnicy zajęć SCKM 10 zł)

Rezerwacja miejsc: scena.tanca.sckm@gmail.com

 

Więcej informacji o wydarzeniu: FB

 

 

Anna Sufryda:

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 4. lat, w ludowym Zespole Pieśni i Tańca „Mały Bolesławiec”. Gdy miała 10 lat podjęła naukę w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu, którą skończyła uzyskawszy dyplom tancerza. Przez kolejnych 8 lat związana była z Polskim Teatrem Tańca pod dyrekcją prof. Ewy Wycichowskiej. Jako solistka PTT brała udział w całym repertuarze teatru. W tym czasie miała też możliwość sprawdzenia swoich sił jako choreograf. Stworzyła choreografie dyplomowe dla uczennic szkoły baletowej, a także spektakle pokazywane w ramach Festiwalu Atelier przy PTT.


Działalność pedagogiczną rozpoczęła na warsztatach Dancing Poznań, a później prowadząc liczne lekcje i warsztaty w technice tańca klasycznego i współczesnego oraz technik wspomagających, jak barre au sol czy body conditioning. Współpracowała z wieloma pedagogami i choreografami, takimi jak: Paulina Wycichowska, Jacek Przybyłowicz, Sussane Yaresand, Iwona Pasińska, Thierry Verger czy Ohad Naharin. Brała udział w licznych lekcjach, warsztatach, przedstawieniach, realizacjach TV. Tańczyła choreografie Krystyny Mazurówny, Romany Agnel, Andrzeja Adamczaka, Ewy Wycichowskiej, Aleksandry Dziurosz, Debory Light, Magdaleny Reiter, Istvana Juhos-Putto, Virpi Pahkinen, Yossiego Berga i innych. Brała udział w warsztatach takich jak: pilates, joga, hip-hop, modern, modern underground, jazz, tai-chi, contact improvisation, contemporary, taniec klasyczny, metody pracy w Teatrze Tańca i metody pracy w Teatrze Tańca Piny Bausch.

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia