ENG
A A A
 maj 2021 
fot. Łukasz Witkowski

Poznań/SBNT: „Underscore” – warsztaty; wprowadzenie i facylitacja: Natalia Oniśk

23 lutego 2020 | godz. 13:30 | Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk | Poznań

Warsztaty

Underscore jest strukturą improwizacyjną rozwijaną przez Nancy Stark Smith od roku 1990, praktykowaną na całym świecie. Oferuje narzędzia i strategie, które włączają kontakt improwizację w szerszy kontekst improwizacji tanecznej; rozwijają swobodę tańczenia w sferycznej przestrzeni – samodzielnie i z innymi, wspierają łączenie zagadnień kinestetycznych i kompozycyjnych podczas improwizacji. Underscore pozwala na wyrażanie pełnego spektrum energetycznych i fizycznych form i stanów.

 

Praktyka, trwająca zwykle od 3 do 4 godzin, rozwija się przez różne stany dynamiki, włączając w to zarówno czas cichej, prywatnej, uwewnętrznionej aktywności, jak i wysokiej energii oraz tanecznych interakcji.

 

Więcej o Underscore: https://nancystarksmith.com/underscore/

  

Podczas niedzielnego spotkania wprowadzenie do Underscore i facylitację poprowadzi Natalia Oniśk.

 

13.30-14.30 wprowadzenie

15.00-18.00 Underscore

 

Informacja dla uczestników: Wprowadzenie jest obowiązkowe dla osób, które nie brały wcześniej udziału w Underscore, a dla pozostałych zalecane. Trzeba też być na czas i zostać do końca. Warto wziąć notatnik lub/i coś do rysowania, owoce, orzechy lub czekoladę i ubrać się na cebulkę.

 

Więcej o Underscore: https://nancystarksmith.com/underscore/

  

Zapisy: cig.iceland@gmail.com 

Koszt: 30 zł. Cały dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na działalność statutową Pracowni Na Rzecz Wszystkich Istot, w ramach akcji Taniec dla Ziemi. 

Uwaga organizatora: wrzuć więcej, jeśli możesz. A jeśli jesteś w trudnej sytuacji finansowej, napisz do nas, możesz pomóc przy organizacji wydarzenia w zamian za udział https://pracownia.org.pl/

 

Prowadząca: 

Natalia Oniśk jest performerką i aktywistką związaną z kontakt improwizacją (praktykuje i uczy tej techniki). Zafascynowana Undrescorem od pierwszego spotkania w 2011 roku. Uczyła się od Nancy Stark Smith i jest zaangażowana w badanie i popularyzowanie tej praktyki.

 

Współorganizatorem wydarzenia jest Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

 Art Stations Foundation (miniaturka)

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia