ENG
A A A
 sierpień 2020 
fot. materiały organizatora

Kraków/Krakowski Teatr Tańca: Warsztaty improwizacji ruchowej z Pawłem Gralą

29 lutego 2020 | godz. 11:30 | Krakowski Teatr Tańca | Kraków

Warsztaty

Krakowski Teatr Tańca zaprasza na warsztaty improwizacji ruchowej z Pawłem Gralą – tancerzem, pedagogiem tańca, choreografem i improwizatorem.

 

Podczas warsztatu będziemy rozwijać pojęcie stanu gotowości w improwizacji oraz dążyć do zawieszenia wszelkiej przewidywalności, tak by dać sobie przyzwolenie na „wydarzanie się”. Skupimy się na naszym kanale wzrokowym; będziemy przyglądać się interakcji między tym, co wewnętrzne (naszym ciele) z tym, co zewnętrzne (przestrzeń, współpartnerzy) i uczyć się, jak przetwarzać te bodźce na komponowanie w czasie rzeczywistym. Poznamy różne sposoby patrzenia, które stają się determinantem ruchu i decyzji w indywidualnych działaniach improwizacyjnych.

 

Grupa 1: poziom początkujący z doświadczeniem godz. 11.30-14.30
Grupa 2: poziom średnio zaawansowany / zaawansowany godz. 15.30-18.30

 

Koszt: 65 zł (3 godziny zajęć)
Płatne przelewem, po otrzymaniu regulaminu warsztatów i potwierdzeniu wolnych miejsc.
Adepci KTT – 8 miejsc w każdej grupie jest bezpłatnych, 4 miejsca w promocyjnej cenie.

 

Zgłoszenia na warsztaty należy wysyłać na adres: krakowskiteatrtanca@o2.pl
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Paweł Grala – tancerz, pedagog tańca, choreograf. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Od 2009 roku tancerz zespołu Pracownia Fizyczna prowadzonej przez Jacka Owczarka, gdzie uczestniczył m.in. w spektaklach: Re:akcje, Zdarzenia oraz Soul Project/PL w choreografii Davida Zambrano. Pracował z choreografami z Polski i z zagranicy, m.in.: Leszkiem Bzdylem i Katarzyną Chmielewską w spektaklu Transmigrazione di fermentti d’amore, Rosaną Gamson w produkcji TOV, Robertem Haydenem w projekcie Oratorium Dance Project, Ray’em Chungiem w ramach wystawy na temat improwizacji Przyjdźcie, pokażemy Wam co robimy – o improwizacji tańca w Muzeum Sztuki w Łodzi, Sławkiem Krawczyńskiem i Anną Godowską w projekcie Bataille. Świt nowych dni, Rafałem Dziemidokiem przy spektaklu improwizowanym Piotruś i Wilk oraz z Kayą Kołodziejczyk przy instalacji performatywno-ruchowej Audycja V. Własną praktykę reżysera i choreografa rozpoczął współtworząc spektakle Ćmy, 9.81, Matryca[Prześwit] – laureat konkursu The Best OFF oraz Polskiej Platformy Tańca 2019, Bez powtórzeń, Dual Fusion, Tkanka łączna. Jeden z założycieli kolektywu Czas Na Nic oraz KIPISZ-u – przestrzeni improwizacji osobistej (www.kipisz.pl).

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia