ENG
A A A
 sierpień 2020 
Kraków: Cracovia Danza i Trupa KOMEDIANTY „Karnawał Arlekinów” – reż. Agnieszka Cianciara-Fröhlich, chor. Romana Agnel i Dariusz Brojek

Kraków: Cracovia Danza i Trupa KOMEDIANTY „Karnawał Arlekinów” – reż. Agnieszka Cianciara-Fröhlich, chor. Romana Agnel i Dariusz Brojek

25 lutego 2020 | godz. 19:00 | Kraków: Krakowski Teatr Variété, ul. Grzegórzecka 71 | Premiera

Pokaz spektaklu

Twórczynie Karnawału Arlekinów – Agnieszka Cianciara-Fröhlich i Romana Agnel – opowiadają historię tytułowego bohatera, kreśląc jego bogatą charakterystykę. Używają do tego wielu środków wyrazu, zanurzonych w tradycji komedii dell’arte i różnych formach tanecznych. Niezwykle istotne połączenie tańca i włoskiej komedii pozwala na ukazanie Arlekina w różnych przestrzeniach teatralnych, potwierdzając znaczny wpływ komedii dell’arte na świat tańca i baletu. Obok historycznych choreografii, pojawią się w spektaklu także autorskie kompozycje taneczne. Będzie to taneczna podróż do renesansowych Włoch i barokowej Francji.

 

Przedstawienie odbywa się w ramach XI Dni Komedii dell’Arte Arlecchino, mon amour.

 

Reżyseria: Agnieszka Cianciara-Fröhlich

Inscenizacja: Romana Agnel

Choreografia: Romana Agnel, Dariusz Brojek oraz choreografie oryginalne z epoki, odtworzone na podstawie traktatów

Scenografia: Karolina Danek

Kostiumy: Monika Polak-Luścińska, Ludwika Gorgoń oraz Noëlle Chanoine
(Fantaisies Baroques)

Maski: Jonathan Fröhlich

Wystąpią: tancerze Baletu Cracovia Danza oraz Trupa KOMEDIANTY oraz gościnnie w spektaklu premierowym Pierre-François Dollé (Fantaisies Baroques)

 

Bilety: 40 i 30 zł (ulgowe), 25 zł (grupowe, powyżej 10 osób)

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia