ENG
A A A
 sierpień 2020 

Warszawa: „To Be Real #3” – technoseminarium

28 lutego 2020 - 29 lutego 2020 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Sala im. W. Krukowskiego, Laboratorium ul. Jazdów 2.

Inne

To Be Real, performatywno-muzyczny program Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, przygląda się kulturze klubowej i jej emancypacyjnemu potencjałowi, bada związki polityki, życia nocnego i sztuki współczesnej – od queerowych korzeni tanecznej muzyki elektronicznej w latach 70. XX wieku po niedawne techno-protesty na ulicach światowych metropolii. Czym jest taniec dla wolności i dlaczego teraz potrzebujemy go bardziej niż kiedykolwiek?

 

W ramach projektu trzy zespoły artystów tworzą wydarzenia, w których centrum znajdują się ciała tańczące wspólnie do muzyki elektronicznej. Przestrzenie instytucji sztuki zamienione zostają w taneczny parkiet, zgodnie z tradycją Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, gdzie w latach 90. odbywały się warszawskie rave’y. Po dwóch ubiegłorocznych edycjach (#1 z udziałem Simona Asencio, Zoi Michailovej, Marty Ziółek i #2 z udziałem Zuzanny Czebatul, Marka Hunzikera i kolektywu Syntentyk), trzecia odsłona programu przybierze formę międzynarodowego technoseminarium, prowadzonego przez badaczy i aktywistów danceflooru, na które złożą się prelekcje, wykłady performatywne i sety dj’skie.

 

Przeszłość kultury klubowej można postrzegać jako historię budowania wspólnoty opartej na radykalnej akceptacji inności oraz testowaniu relacji odmiennych od narzucanych przez normatywne społeczeństwa. Dziś artyści, DJ-e, producenci, organizatorzy zaangażowani w klubowy aktywizm dążą nie tylko do przekształcenia sceny klubowej w bezpieczne miejsce, zwalczając seksizm, rasizm, trans- czy homofobię na imprezach i w samych jej strukturach, ale również do wykorzystania jej jako narzędzia politycznej mobilizacji i oporu.

 

To Be Real jest częścią Roku Antyfaszystowskiego. Upamiętnia też przypadającą na 28 czerwca 2019 pięćdziesiątą rocznicę zamieszek w Stonewall Inn, kiedy to bywalcy i bywalczynie popularnego wśród społeczności LGBTQ baru w Greenwich Village stawili opór homofobicznej przemocy policji.

 

Wydarzenie w języku angielskim. Wstęp wolny.

 

 

Uczestnicy i uczestniczki trzeciej odsłony:

Bogomir Doringer (Uniwersytet Sztuki Stosowanej w Wiedniu), Lou Drago (Transience, XenoEntities Network), Sonia Fernández Pan,  Wanda Gaimes (Lecken), Frédéric Gies, HOLIDAY INN (legetebe/muzyka nieheteronormatywna), Katarzyna Kwiatkowska/ISNT (Oramics),  Pedro Marum (mina, suspension, XenoEntities Network), Ania Nowak,
ania r., Rrrkrta (Brutaż), Paweł Sakowicz, Tosia Ulatowska (FLAUTA)

 

Kuratorzy: Michał Grzegorzek, Mateusz Szymanówka

Współpraca: Pogłos, Radio Kapitał

 

 

Program:

28 lutego 2020 (piątek)

19.00–22.30

O dźwiękowym i cielesnym oporze – dyskusja panelowa, w której udział wezmą Wanda Gaimes (Lecken), Katarzyna Kwiatkowska (Oramics), Pedro Marum (mina), Tosia Ulatowska (FLAUTA); moderacja: Mateusz Szymanówka
Paweł Sakowicz Jumpcore
dj set: Rrrktra (Brutaż)

 

29 lutego 2020 (sobota)

15.00–18.30

Bogomir Doringer From I Dance Alone to Dance of Urgency
Ania Nowak ecstasis narcosis synthesis
Sonia Fernández Pan Morphing into a distorted golem
dj set: ania r.

 

18.30–22.00

Lou Drago Radical Sociability: Enacting Intersectional Politics
Frédéric Gies walk+talk
dj set: HOLIDAY INN (legetebe/muzyka nieheteronormatywna)

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia