ENG
A A A
 listopad 2020 

Szczecin/Opera na Zamku: Agnieszka Czekierda i Christina Janusz „Cztery pory roku”

26 lutego 2020 - 27 lutego 2020 | godz. 10:00 | Szczecin: Opera na Zamku, Sala Kameralna im. J. Nieżychowskiego, ul. Korsarzy 34

Pokaz spektaklu

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na interaktywny spektakl taneczno-muzyczny dla najmłodszych (1-5 lat) – spotkanie najmłodszych widzów z muzyką i tańcem dostosowane do możliwości percepcyjnych małego odbiorcy. Czas trwania obejmuje 45 minut (ok. 30 minut spektaklu i kwadrans zabawy na scenie). Spektakl oparty jest na motywach koncertów skrzypcowych Vivaldiego. Scenariusz uwzględnia wiek dzieci i stopień ich rozwoju. Treści są dla nich zrozumiałe i zajmujące. Reżyserka Czterech pór roku, Agnieszka Czekierda z warszawskiego Teatru Małego Widza, jest znana szczecińskiej publiczności z ubiegłorocznej edycji cyklu mini-Puccini. Zaprezentowała wówczas swój autorski spektakl Rozplatanie tęczy, który urzekł maluchy oraz ich rodziców.

 

Agnieszka Czekierda o teatrze dla najmłodszych: „Zrozumienie idei teatru dla najmłodszych wymaga przeformułowania myślenia o tworzeniu teatru dla dzieci, wymaga niestandardowego podejścia i nieustannego korygowania zapędów do rozumienia teatru w „dorosły” sposób. Tu nie ma potrzeby budowania fabuły ani, tym bardziej, psychologii postaci. Nie w tym jest rzecz, aby tworzyć skomplikowane dekoracje. Nie chodzi o to, żeby spektakl podobał się dorosłym. Tu sensem jest nawiązanie komunikacji. Tutaj aktor nieustannie zabiega o atencję małego widza – poszukuje porozumienia. Język teatru to tylko narzędzie w próbie dotarcia do wrażliwości małego widza.”

 

Muzyka: Antonio Vivaldi

Opracowanie muzyczne: Dominika Sobkowiak

Pomysł i reżyseria: Agnieszka Czekierda

Scenografia: Agnieszka Czekierda i Joanna Gawrońska

Występują: Christina Janusz i Dominika Sobkowiak

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia