ENG
A A A
 lipiec 2020 
Fot. Maurycy Stankiewicz, Renata Piotrowska-Auffret

Warszawa/Nowy Teatr: „Dzikie!” – warsztaty dla kobiet z Renatą Piotrowską-Auffret

8 marca 2020 | godz. 18:00 | Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

Warsztaty

Dzikość często kojarzona jest ze stereotypowym obrazem kobiecej ducho­wości – ulotnej, mistycznej, nieokiełznanej. Dla mnie dzikość to zupełnie coś innego. To biologia. To fizyczne ciało w działaniu. To ukierunkowana siła, wy­nikająca z potrzeby stanowienia o sobie i swoim ciele. Dzikość to odwaga bycia sobą w działaniu poza narzuconymi schematami społeczno-politycz­nymi – Renata Piotrowska-Auffret

 

Nowy Teatr w Warszawie zaprasza na autorskie warsztaty Renaty Piotrowskiej-Auffret pt. Dzikie!. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich czujących się kobietami. Dla osób, które być może zasiedziały się w domu, w pracy, w skostniałym systemie z nawałem obowiązków zawodowo-rodzinnych. Dla kobiet pragnących na nowo odnaleźć swoją siłę w ciele i przyjemność w tańcu, wzmocnić akceptację siebie, odkryć indywidualną dzikość, seksualność i moc poza streotypami kobiecego i męskiego.

 

Zajęcia składają się z rozgrzewki i ćwiczeń z anatomii doświadczalnej, technik somatycznych, fitnessu i jogi oraz tanecznych, głosowych i słownych praktyk improwizacyjnych. 

 

Renata Piotrowska-Auffret – choreografka i performerka, w swoich pracach wykorzystująca narzędzia tańca eksperymentalnego, sztuk performatyw­nych, dramaturgii i teatru. Dwukrotnie jej spektakle Śmierć. Ćwiczenia i wa­riacje w 2017 roku i Wycieka ze mnie samo złoto w roku 2019 zostały wybrane do pre­stiżowego grona Aerowaves Twenty. Prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą, współpra­cuje z Ruchem w Instytucie (cykl zajęć w Instytucie Teatralnym), Ogniskiem Teatralnym Teatru Ochoty oraz współtworzy Choreografię w Centrum – kurs choreografii eksperymentalnej organizowany przez Fundację Burdąg. Członkini kolektywu warszawskich choreografów Centrum w Ruchu.

 

www.renatapiotrowska.pl
 

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia