ENG
A A A
 lipiec 2020 
fot. M. Keuper, materiały organizatora

Gdańsk: Dana Chmielewska „Choreo-lab. Narzędzia choreograficzne i improwizacja” – warsztaty

14 marca 2020 | godz. 10:00 | Gdańsk: Zakład Kulturalny, Al. Rzeczypospolitej 8

Warsztaty

Wszystkich, którzy interesują się choreografią i improwizacją w ruchu Dana Chmielewska zaprasza na trzygodzinny warsztat. Jak zapowiada artystka, warsztat będzie radykalnie inkluzywny – zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży (w osobnych grupach), dla profesjonalistów (ruchowców, aktorów, performerów) i osób, które po prostu mają ochotę się poruszać.

 

Prowadząca o warsztacie:

Będziemy sporo się ruszać i sporo na siebie patrzeć – ucząc się od siebie poprzez obserwację i wspólną praktykę.

 

Będziemy poznawać i praktykować podstawowe parametry ruchu ciała w przestrzeni, poszukiwać zasad kompozycji i poznawać swoje umiejętności improwizowania. 

 

Choreografia rozumiana tu jest jako sposób zarządzania zasobami – swojego ciała, ruchu i tego, co jest wokół. Improwizacja to umiejętność działania tu i teraz. Wszystko okrasimy otwartym, niehierarchicznym charakterem współczesnej, eksperymentalnej choreografii, będziemy dużo tworzyć, a przyświecać nam będzie zasada – DANCE YOUR A** OFFWYTRZĘŚ SWÓJ TYŁ** – ale o tym dowiecie się, gdy przyjdziecie.

  

Godziny warsztatów:

10.00-13.00 dorośli
16.00-19.00 młodzież

  

Koszt: do 6 marca early bird 70 zł, po tym terminie 90 zł

Zapisy: biuro.zakladkulturalny@gmail.com

  

Miejsce: Zakład Kulturalny, Al. Rzeczypospolitej 8, Gdańsk

Wydarzenie: FB

 

Dana Chmielewska – tancerka, performerka, choreografka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i kierunku Taniec na WSUS w Poznaniu oraz Kursu Choreografii Eksperymentalnej Centrum w Ruchu w Warszawie. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca Art Stations Foundation Grażyny Kulczyk, Miasta Gdańsk oraz Dans i Blekinge w Szwecji. Uczestniczka projektów w kraju i za granicą, autorka i współautorka choreografii, nauczycielka improwizacji i ruchu. Swoje prace prezentowała w Polsce oraz, m.in. w Berlinie, Karlskronie i Barcelonie. Pracuje z tańcem, performansem i w obszarach spotkania ruchu i sztuk wizualnych.
 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia