ENG
A A A
 wrzesień 2020 
fot. materiały organizatora

Warszawa: B'cause Dance Company „Faceless | Less Face” – chor. Bartek Woszczyński

21 czerwca 2020 | godz. 19:30 | Warszawa: Teatr Syrena, ul. Litewska 3

Pokaz spektaklu

Fundacja B'cause i B'cause Dance Company zapraszają na pokaz spektaklu Faceless | Less Face

 

O spektaklu:

Nasz świat zmierza w stronę ciągłego zwiększania produkcji masowej, co prowadzi do podświadomej uniformizacji społeczeństwa. Wielkie korporacje wypierają lokalne przedsiębiorstwa, często oparte na tradycji. Pragnienie podążania za najnowszymi trendami intensyfikuje wszechobecny konformizm, okradając ludzi z ich indywidualnych upodobań. Media społecznościowe wręcz eksplodują szczęściem i zdjęciami ludzi, którzy zamienili swoje życie w nieustanne pasmo sukcesów. Wszyscy są uśmiechnięci, bogaci, zainspirowani. Na ekranie. Wszyscy wyglądają dokładnie tak samo. „Bez twarzy”.

 

Spektakl Faceless | Less Face przedstawia przerysowaną wizję naszego społeczeństwa w zestawieniu z rzeczywistością pracowników fabryk krajów rozwijających się. Wszyscy tacy sami, wszyscy „bez twarzy”. Nawet nie próbują udawać, że są szczęśliwi. Kolorowa emanacja sukcesu jest zastąpiona szarą, smutną i niekończącą się rutyną – prowadzącą donikąd. Nie ma tam miejsca na nadzieję, nie ma nawet miejsca na udawanie. Ci ludzie swoją niewolniczą pracą sprawiają, że w krajach rozwiniętych innym ludziom żyje się prościej.

 

Wykorzystując formę tańca współczesnego – jako najszczerszego środka ekspresji – spektakl skłania do rozważań na temat roli jednostki w społeczeństwie. Stawia szereg pytań: Czy grozi nam globalna uniformizacja? Jak długo świat będzie obojętny na pogarszające się warunki pracy w krajach rozwijających się? Jak można zachować własną tożsamość w dobie globalnej uniformizacji? Czy jest jeszcze szansa na pozostanie niezależnym od globalnych koncernów? Skoro istnieje ciche przyzwolenie na niewolniczą pracę dla uzyskania jak najniższych cen produktów, czy znaczy to, że komfort jednego człowieka może mieć większą wartość niż podstawowe prawa i godność drugiego? Czy ludzkie życie może mieć cenę?

 

Choreografia: Bartek Woszczyński
Muzyka: ATMO (Giulio Donati & Simone Donati)
Tancerze: Abián Nauzet Hernández Herrera, Fabiana Mangialardi, Francesca Merolla, Michał Adam Góral, Urszula Woszczyńska
Reżyseria światła: Artur Wytrykus
Projekt kostiumów: Joanna Woszczyńska
Konsultacje dramaturgiczne: Karolina Kroczak

 

Organizator:
Fundacja B'cause i B'cause Dance Company

Projekt Faceless | Less Face realizowany jest przez Fundację B’cause i współfinansowany przez Biuro Kultury m.st. Warszawy w ramach programu Kreacja – nowe dzieła i wydarzenia.

Patroni medialni:
Radio dla Ciebie (RDC), Radio Kampus, Teatr dla Was (Teatr dla Wszystkich), Dziennik Teatralny, kwartalnik TANIEC, Presto. Muzyka Film Sztuka, Centrum Sztuki Tańca w Warszawie.

Więcej informacji:
www.bcausedancecompany.com

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia