ENG
A A A
 listopad 2020 
Warszawa & Online: XI  Międzynarodowy Festiwal Tańca Warszaw CI Flow

Warszawa & Online: XI Międzynarodowy Festiwal Tańca Warszaw CI Flow

20 sierpnia 2020 - 25 sierpnia 2020 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul/ Jazdów 2

Festiwal

Jedenasta edycja festiwalu kontakt improwizacji Warsaw CI Flow odbędzie się zarówno na żywo, jak i online. Fundacja Artystyczna PERFORM zaprasza na wyjątkową, gdyż organizowaną w nietypowych okolicznościach, edycję wydarzenia, która rozpocznie nową 3-letnią odsłonę festiwalu.

 

Warsaw CI Flow to festiwal, który rozwijał się i ewoluował pod wpływem nurtów kształtujących technikę Kontakt Improwizacji przez ostatnie 10 lat. Program festiwalu rokrocznie uwzględnia różnorodne potrzeby, aby tworzyć przestrzeń na badanie przenikających się nurtów, technik i praktyk w obszarze KI, tańca współczesnego i performansu.

 

Kolejne trzy edycje festiwalu w latach 2020-2022 będą przestrzenią eksploracji improwizacji kontaktowej jako techniki tańca, zjawiska kulturotwórczego i społecznego. To kompleksowe zjawisko, które jako system komunikacji staje się narzędziem samopoznania i zmiany na poziomie percepcji. Organizatorzy wydarzenia starają się stworzyć przestrzeń nauki, eksploracji i eksperymentu, zarówno w obszarze samej techniki tańca, jak i w szerszym kontekście.

 

Tegoroczna edycja Warsaw CI Flow jest organizowana w atmosferze rozbudzonej wrażliwości i gotowości, co jest konsekwencją niepewności i nieustannych zmian. Pomimo nadzwyczajnego czasu oraz w odpowiedzi na potrzebę odnajdywania nowych kanałów komunikacji organizatorzy starają się stworzyć możliwość tańca, niezależnie od zaistniałych trudności spowodowanych globalną pandemią. Poprzez wielopłaszczyznową, swobodną eksplorację ruchu i kreatywności, pragą umożliwić ciągłość poszukiwań i pogłębianie praktyki KI. Wsłuchując się w naszą intuicję, zwiększając samoświadomość i pogłębiając percepcję zmysłową, chcą ułatwić transformację na poziomie jednostki i grupy.


Program festiwalu obejmuje:

 

Warsztaty KI & Kompozycja z Anouk LLaurens: Komponowanie ciała, komponowanie przestrzeni. Przewodnik po obserwatorium kompozycji

 

Performatywny pokaz praktyki kończący moduł KI & Kompozycja: 25 sierpnia 2020 roku, godz. 18.30-19.30 (wejście na pokaz bezpłatny)

 

Warsztaty online KI & Embodied Anatomy z Nicole Bindler: Uziemienie w naszych tkankach w niepewnych czasach

 

Site-specific z Pawłem Koniorem: Uporządkowany chaos

 

Podglądanie Uporządkowanego chaosu, czyli warsztatu site-specific w Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskim oraz w Parku przed Zamkiem (ul. Jazdów 2): 20 sierpnia 2020 roku, godz. 11.00-13.00 i 15.00-17.00 (wejście dla widzów bezpłatne) 

 

Intensive z Caroline Waters: Ciało czujące

 

Wykład Nicole Bindler: Beyond Sex. Zgoda jako wyzwolenie

 

 

Podczas festiwalu odbędą się także  projekcje filmów, rozmowy, laboratoria, a także będzie funkcjonowała Biblioteka Kontakt Improwizacji. Pełny program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej: http://www.polandcontactfestival.com/program/

 

Od organizatorów:

 

Festiwal odbędzie się stacjonarnie w Warszawie, ale będzie dostępny również w wersji online. Podążając za dynamicznie rozwijającymi się nowymi trendami oraz w celu dotarcia do tych, którzy nie będą w stanie dotrzeć do nas, program festiwalu poszerzamy o działania w przestrzeni Internetu. Nie chcąc tracić esencji KI oraz próbując umożliwić praktykę, zapraszamy Was do uczestnictwa w działaniach online w duetach, triach i grupach.

 

Festiwal jest otwarty na wszystkie poziomy doświadczenia. Dokładamy wszelkich starań, aby festiwal był jak najbardziej dostępny i włączający. Postaramy się odpowiedzieć na każde potrzeby w zakresie dostępności.

 

Liczba uczestników festiwalu będzie ograniczona w celu utrzymania bezpieczeństwa i z powodu wprowadzonych regulacji. Zapewnimy możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa w przestrzeni praktyki, ale wierzymy w poczucie solidarności i/lub w odpowiedzialności za siebie nawzajem. Będziemy mieć wybór i szansę tańczyć solo i w duecie, w małych lub większych grupach, na zewnątrz i wewnątrz. Wspólnie zastanowimy się, czego potrzebujemy, by czuć się bezpiecznie i jak w aktualnej sytuacji korzystać z zasobów KI.


Rejestracja: polandcontactfestival.com
Ceny karnetów: 50-550 zł
Kontakt: kontakt@polandcontactfestival.com

 


Organizator: Fundacja Artystyczna PERFORM


Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

 

 

Warsaw Flow (miniaturka)

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia