ENG
A A A
 październik 2020 

Kraków/Teatr Łaźnia Nowa: „Terytoria intymne” – warsztaty choreograficzne z Renatą Piotrowską-Auffret

10 sierpnia 2020 - 14 sierpnia 2020 | Kraków: Teatr Łaźnia Nowa, os. Szkolne 25; pokaz 14 sierpnia o godz. 17.00

Warsztaty

W ramach wydarzenia Bulwar[t] Sztuki Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie zaprasza na praktyczno-teoretyczne warsztaty Terytoria intymne, które poprowadzi Renata Piotrowska-Auffret. Zaproszenie skierowane jest do osób w każdym wieku, które czują się kobietami. Warsztaty potrwają 5 dni, a ich efektem będzie grupowy pokaz (performans) i rozmowa z widownią.

 

Prowadząca o warsztatach:

Praktyczno-teoretyczne warsztaty, podczas których skupimy się na słuchaniu i doświadczaniu własnego ciała oraz na mocy, która może się wytworzyć we wspólnym tańcu. Będziemy realizować praktyki choreograficzne i ruchowe oraz dyskutować na temat kobiecej niezależności, polityki reprodukcji czy starzejącego się kobiecego ciała w oparciu o wybrane teksty. Wspólnie przyjrzymy się postaci czarownicy i wizerunkowi kobiety-ofiary. Jakie są między nimi różnice, a jakie podobieństwa?

 

Harmonogram:

10 sierpnia (poniedziałek) godz. 12.00–17.00 – warsztaty

11 sierpnia (wtorek) godz. 12.00–17.00 – warsztaty

12 sierpnia (środa) godz. 12.00–17.00 – warsztaty

13 sierpnia (czwartek) godz. 12.00–17.00 – warsztaty

14 sierpnia (piątek) godz. 10.00–15.00 – warsztaty

14 sierpnia (piątek) godz. 17.00 – pokaz

 

Koszt udziału w całym cyklu: 50 zł

 

Zgłoszenia:

Liczba miejsc ograniczona. Osoby chętne proszone są o przesłanie nagrań wideo (do 5 min) z krótką autoprezentacją i informacją, dlaczego chcą wziąć udział w warsztacie. Dodatkowo można wykonać ruch/taniec albo podzielić się cytatem.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: bilety@laznianowa.pl. Nabór potrwa do 2 sierpnia.

 

Więcej informacji: http://bulwarowa.laznianowa.pl/bulwart-2020-taniec/

 

Renata Piotrowska-Auffret – artystka związana z ośrodkami choreografii w Polsce i Europie. W Teatrze Łaźnia Nowa zrealizowała spektakl taneczny Równina wątłych mięśni.

 

 

 

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia