ENG
A A A
 październik 2020 

Kraków/Krakowskie Centrum Choreograficzne: Kino Tańca na Scenie NCK – dzień pierwszy: „Jestem miłością II” w chor. Barbary Bujakowskiej i „Miło, miłość, miłorząb” Moniki Kiwak

14 sierpnia 2020 | godz. 19:00 | Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232 | Premiera

Film tańca/o tańcu

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na Kino Tańca na Scenie NCK. Trzydniowy program składa się z sześciu spektakli tanecznych krakowskich twórców. Pierwszego dnia zobaczymy Barbarę Bujakowską, Darię Kubisiak i Sebastiana Grygo w spektaklu Jestem miłością II z muzyką Kamila Tuszyńskiego (chor. Barbara Bujakowska) oraz Miło, miłość, miłorząb – solową improwizację Moniki Kiwak uchwyconą kamerą Piotra Werewki (będzie to zarazem premiera spektaklu). 

 

Prezentowane spektakle zostaną również udostępnione online w ostatnim tygodniu sierpnia na profilu FB NCK.

  

Projekt został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci

 

O spektaklach: 

 

Jestem miłością II 

W tej okolicy
wszystko co wzrok obejmie
takie jest chłodne
Bashô
(z dziennika Oinnikki, 1688)

 

Projekt artystyczny Jestem miłością I był opowieścią o dwóch kobietach, które mierzyły się z kulturowymi schematami „kobiecości” narzucanymi przez religie i system patriarchalny. Jestem miłością II to projekt o poszerzonym składzie, którego główną matrycę stanowią opowieści o miłości i trudy nawiązywania międzyludzkich relacji. Opowieści mają charakter intymnych zwierzeń. Odczarowanie świata dotyczy także miłości. Dlatego osiągnięcie miłosnego spełnienia może okazać się rewolucyjne dla życia jednostki zarówno w kontekście indywidualnym, jak i zbiorowym. Tytułowe „Jestem miłością” w pierwszej części stanowiło rodzaj klątwy, która generowała poczucie winy i chrześcijańskie cierpienie. Natomiast druga część jest próbą osiągnięcia miłosnego spełnienia, ale tak, żeby była ona dokonana na własnych warunkach i stała się wolna od tłamszących ludzką wolność schematów patriarchalno-religijnych. Popularny zwrot afektywny w polu sztuki, nauki i przestrzeni kulturowo-społecznej koncentruje się na ludzkich emocjach i bada ich wpływ na społeczne życie jednostek. Twórczynie i twórcy spektaklu Jestem miłością II postanowili obiektem badań uczynić własną emocjonalność i zaprezentować, w jaki sposób wpływa ona na ich codzienną egzystencję.

 

choreografia: Barbara Bujakowska
dramaturgia: Daria Kubisiak
muzyka: Kamil Tuszyński
wykonanie: Barbara Bujakowska, Daria Kubisiak, Sebastian Grygo
premiera: 25 listopada 2018 BalletOFFFestival
producent: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury

kamera: Aleksander Hordziej

 

Trailer: https://vimeo.com/300943468

 

Miło, miłość, miłorząb 

Solowa improwizacja zbudowana na czułej relacji ciała z wyobraźnią, głosem i ruchem. Zaprasza widzów do podążania za przyjemnością, odsuwając poszukiwanie sensów na inne momenty życiowe. Poetycka wypowiedź do oglądania i słuchania. Free improwizacja, oparta na praktyce poetyckiej translacji wyobraźni.

 

improwizacja: Monika Kiwak

kamera: Piotr Werewka

realizacja światła: Artur Oczkowski, Wojciech Waśko, Piotr Werewka

realizacja dźwięku: Szczepan Sołtys

technika: Grzegorz Zieliński

 

Zwiastun: https://vimeo.com/442295491

 

Bilety: 10 zł

 

Więcej na stronie organizatora i FB: 

https://nck.krakow.pl/kcc/blog/kino-tanca-na-scenie-nck-i-w-domu/

https://www.facebook.com/events/213948616563964/

 

 

 

 

 

KCC_logo_2019 (miniaturka) NCK - Nowohuckie Centrum Kultury_logo_2019 (miniaturka)

 

 

KCC_Kino Tańca na Scenie NCK_2020 (miniaturka)

 

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia