ENG
A A A
 wrzesień 2020 
fot. materiały organizatora

Gdańsk: „Płynność typowa dla ptaków” – warsztat Ustowska/Grabarczyk

9 sierpnia 2020 | godz. 14:00 | Gdańsk: ul. Elektryków 1, Twoja Stocznia / SoSalsa – Solidarity of Salsa (Sala Zachodnia); w godz. 14.00-18.00

Warsztaty

Katarzyna Ustowska i Artur Grabarczyk zapraszają na warsztat Płynność typowa dla ptaków (ang. Fluidity typical of birds). To propozycja dla wszystkich zainteresowanych zgłębianiem praktyki tańca: motoryki, dynamiki, koordynacji, jakości i wirtuozerii ciała oraz myśli w ruchu. Składa się z lekcji tańca współczesnego oraz części kreatywnej.

 

Lekcja prowadzona przez Grabarczyka będzie bazować na technikach floor work, release, Cunninghama oraz elementach improwizacji. Intencja zajęć opiera się na silnym przekonaniu, że taniec jest zarówno przyjemny, fizyczny, jak i inteligentny. Nacisk kładzie się na wzorce zmysłowe i dotykowe, opierając się na pracy z wektorami i wglądzie w indywidualne możliwości i preferencje tancerzy. Wzorce te są środkiem do celu – pomagają znaleźć przydatne informacje w naszych ciałach, nie po to, by pamiętać „kroki” lub koordynację, ale po to, żeby znaleźć powiązania, które mogą nas podtrzymać podczas tańca, dając nam naturalny „drive”.

 

Ustowska zaproponuje rozszerzenie pola uwagi na to, jak reagujemy i adaptujemy się do otoczenia – przestrzeni, ludzi czy dźwięków – poprzez taniec i co może z tego wyniknąć. Ciekawość, jak zewnętrzne czynniki mogą oddziaływać na ruch oraz jak ruch może zmienić otoczenie, będzie pierwszym krokiem i poprowadzi taniec. Zaproszenie do badania, próbowania i odkrywania możliwości i zainteresowań w tańcu jest częścią struktury Dance in Cosmic Education (DiCE) rozwijanej przez Ustowską. 

 

Koszt: 80 zł

Zapisy: procestworczy@gmail.com, tel. 784 504 268

 

Wydarzenie: FB

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia