ENG
A A A
 wrzesień 2020 
fot. materiały organizatora

Łódź/Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi: „Tkanie ruchu” – warsztaty z Aleksandrą Łabą dla dorosłych i młodzieży

28 sierpnia 2020 | godz. 18:45 | Łódź: Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, ul. Piotrkowska 282

Warsztaty

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na sierpniową odsłonę warsztatów Tkanie ruchu, które (już w wersji stacjonarnej) poprowadzi tancerka, choreografka i pedagog związana z Akademią Muzyczną w Łodzi – Aleksandra Łaba. Podczas warsztatów inspiracją dla ruchu będą dzieła z kolekcji muzeum: ich tematyka, kolorystyka, faktura.

 

Prowadząca o warsztatach dla dorosłych:

Każde z zajęć Tkanie ruchu skupiać się będzie na interpretacji ruchowej jednego dzieła z kolekcji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Inspiracją do ruchu będą dla nas motywy przewodnie, kolorystyka, czy klimat panujący w danym dziele.

 

Co daje improwizacja ruchowa?
- Uruchamia wyobraźnię.
- Pozwala interpretować sztukę przez własne doświadczenie, odczucia, wiedzę i ruch.
- Pozwala lepiej poczuć własne ciało i zaakceptować własny, niewyuczony ruch.
- Daje możliwość zagłębienia się w „tu i teraz”.

 

Tkanie ruchu to zajęcia ruchowe skierowane do dorosłych i młodzieży (16+). Brak wcześniejszego kontaktu z tańcem nie ma tu znaczenia.

 

Czas trwania: 90 min

Bilety: 12 zł (normalny) i 8 zł (ulgowy)

Z uwagi na bezpieczeństwo zajęcia odbywają się w grupie maks. 10 osób.

Zapisy: Dział Edukacji CMWŁ: (42) 684 61 15, 500 527 855; edukacja@cmwl.pl

 

Prowadząca:

Aleksandra Łaba – tancerka, choreografka, pedagog. Od 2014 roku wykładowczyni na Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek: Choreografia i techniki tańca). Związana z grupą Pracownią Fizyczną, gdzie głównym obszarem działań jest improwizacja, taniec współczesny, kontakt improwizacja i proces twórczy. Współpracuje z Lubelskim Teatrem Tańca. Jako tancerka brała udział w wielu spektaklach zarówno teatrów dramatycznych, jak i lalkowych. Stypendystka w konkursie telewizji Polskiej S.A „Dolina Kreatywna” za spektakl Jedność. Inicjatorka i realizatorka projektów edukacyjnych o tematyce tanecznej m.in.: Taniec/ruch przypadek zrealizowany w ramach konkursu „Wykaż inicjatywę 3.0” czy Świat u stóp. Młodzi adepci tańca na Górnej zrealizowany dzięki programowi Instytutu Muzyki i Tańca Myśl w ruchu 2017.

 

 

 

Tkanie ruchu_warsztaty_logotypy (miniaturka)

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia