ENG
A A A
 czerwiec 2021 
fot. materiały organizatora

Białystok/XVII Festiwal „Kalejdoskop”: Anna Piotrowska „Spacer po ciało. Site specific”

3 września 2020 - 6 września 2020 | godz. 14:00 | Białystok: schody przed Teatrem Dramatycznym im. A. Węgierki, ul. Elektryczna 12

Performans

W ramach 17 edycji Festiwalu Kalejdoskop organizatorzy zapraszają na pokaz projektu site-specific Anny Piotrowskiej, przygotowany wraz z grupą chętnych tancerzy. Performans związany będzie z konkretnym miejscem topografii miasta – schodami przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku.

 

Obudź się! Tak niewiele trzeba, żeby mieć radość z bycia i dostrzegania otoczenia (...) zauważać proste potrzeby ciała, które budzą w nim tęsknotę do ruchu i tańca. Zapraszamy na spacer po ciało.

 

Projekt realizowany w formie warsztatu to budzenie ciekawości na przestrzeń, która inspiruje ciało do działania.

 

Próby: 3 i 4 września, godz. 16.00-18.00

Pokazy: 5 i 6 września, godz. 14.00 

 

Zgłoszenia: 

Osoby, które chcą wziąć udział w projekcie jako tancerze, proszone są o wypełnienie formularza: https://forms.gle/To1m7tHyzEp2qgtFA

 

Prowadzenie, koncepcja, choreografia: Anna Piotrowska

 

Anna Piotrowska – doktor w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie rytmiki i tańca, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, tancerka, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca – eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (1995). Od roku 1996 stworzyła ponad 115 autorskich choreografii i przedstawień. Od września 2019 p.o. dyrektora Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK i prodziekan Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Od września 2020 dyrektor Teatru ROZBARK.

 

*** 

W 2020 roku festiwal podejmie nowy temat przewodni – pokoleniowość. W centrum zainteresowania festiwalu znajdzie się znaczenie pokoleniowej zmiany warty w twórczości najwybitniejszych tancerzy, jej wpływ na pojawiające się nowe sposoby budowania artystycznej wypowiedzi oraz budowanie dialogu pokoleniowego wśród odbiorców. Organizatorzy zechcą zaprezentować widowni najciekawsze spektakle różnych pokoleń twórców, podążając za trendami w tańcu współczesnym i angażując widownię w różnym wieku. 

 

Festiwal organizowany jest przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca. Jego początki związane były z działalnością małej, nieformalnej grupy tancerzy. Przez lata wydarzenie rosło, wzmacniając swoją pozycję na kulturalnej mapie Polski. Dzięki niemu od 17 lat do Białegostoku przyjeżdżają najważniejsi tancerze i twórcy tańca współczesnego, żeby prezentować swoje dzieła, wymieniać się doświadczeniem, nawiązywać nowe kontakty i rozwijać swoje umiejętności. 

 

Organizatorzy festiwalu zapraszają do współpracy wolontariuszy chcących pomóc przy realizacji festiwalu. Więcej informacji na profilu Facebookowym festiwalu: https://www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop/

 

Kalejdoskop 2020 dofinansowano z budżetu Miasta Białegostoku oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

Kalejdoskop XVII logo baner (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia