ENG
A A A
 wrzesień 2020 

Białystok/XVII Festiwal „Kalejdoskop”: Wieczór krótkich form – Teatr Tańca EGO VU „Niestrojenie”/ Eliza Kindziuk

5 września 2020 | godz. 19:30 | Białystok: Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N

Pokaz spektaklu

Organizatorzy Festiwalu Kalejdoskop zapraszają na wieczór krótkcih form choreograficznych, w ramach którego zostaną pokazane dwa spektakle: Niestrojenie Teatru Tańca EGO VU w choreografii Elizy Hołubowskiej oraz SEE ME Elizy Kindziuk.

 

O spektaklu Niestrojenie

 

Naturalnym odruchem w naturze jest szukanie zestrojenia z otoczeniem, z partnerem, z samym sobą. Szukamy go na wielu poziomach: fizycznym, psychicznym, energetycznym. Zdarza się, że osiągnięcie harmonii jest niemożliwe. Niestrojenie po kwalifikacji na polskich eliminacjach w Bytomiu, zaprezentowane było podczas Międzynarodowego Festiwalu SoloDuo w Budapeszcie (styczeń 2020) i wybrane do prezentacji podczas Gali festiwalu wśród siedmiu najlepszych spektakli.

 

Choreografia: Eliza Hołubowska

Tancerze: Ewelina Tołyż, Bartosz Wilniewicz

 

czas trwania: 10 min

 

Teatr Tańca EGO VU jest grupą pracującą w oparciu o różne techniki tańca i teatru. Stara się wytworzyć własny język wypowiedzi. Tancerze EGO VU szkolą swój warsztat na licznych warsztatach i festiwalach oraz zapraszają do siebie innych artystów. Teatr Tańca EGO VU działa w Gryfinie i współpracuje z placówkami w Polsce i za granicą, m.in. z Teatrem KANA w Szczecinie oraz z niemieckimi ośrodkami: Ośrodkiem Działań Twórczych Schloss Bröllin i z teatrem Uckermärkische Bühnen w Schwedt.

 

*

O spektaklu SEE ME:

 

 

Czy wiesz, że co 62 minuty umiera co najmniej jedna osoba w wyniku zaburzeń odżywiania? Czy wiesz, że zaburzenia odżywiania mają najwyższy wskaźnik umieralności w jakiejkolwiek chorobie psychicznej? Solo SEE ME jest analizą osoby zmagającej się z tym problemem XXI wieku. Ukazuje postać, której zarówno ciało, jak i umysł wyniszcza brak akceptacji własnego wyglądu. Przeprowadza publiczność poprzez występujące u niej stany emocjonalne, próby walki z chorobą i samą sobą, a także odkrywa jej niespokojne wnętrze.

 

Choreografia i taniec: Eliza Kindziuk

 

czas trwania: 10 min

 

trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Ei9cXgGXlKQ&feature=youtu.be

 

Eliza Kindziuk (1991) – tancerka, choreografka, pedagożka tańca. Absolwentka A. Bruckner Private University w Linzu (Austria), na kierunku Taniec współczesny i pedagogika tańca. Pracowała jako tancerka dla WEE Dance Company w Goerlitz (Niemcy), a następnie jako kierownik artystyczny Teatru Tańca Caro w Siedlcach. Obecnie pracuje jako pedagożka tańca w Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca w Białymstoku, prezentuje swoją solową choreografię SEE ME w Polsce i za granicą oraz jest członkinią kolektywu UNITED LIMBS.

 

***

 

W 2020 roku festiwal podejmie nowy temat przewodni – pokoleniowość. W centrum zainteresowania festiwalu znajdzie się znaczenie pokoleniowej zmiany warty w twórczości najwybitniejszych tancerzy, jej wpływ na pojawiające się nowe sposoby budowania artystycznej wypowiedzi oraz budowanie dialogu pokoleniowego wśród odbiorców. Organizatorzy zechcą zaprezentować widowni najciekawsze spektakle różnych pokoleń twórców, podążając za trendami w tańcu współczesnym i angażując widownię w różnym wieku. 

 

Festiwal organizowany jest przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca. Jego początki związane były z działalnością małej, nieformalnej grupy tancerzy. Przez lata wydarzenie rosło, wzmacniając swoją pozycję na kulturalnej mapie Polski. Dzięki niemu od 17 lat do Białegostoku przyjeżdżają najważniejsi tancerze i twórcy tańca współczesnego, żeby prezentować swoje dzieła, wymieniać się doświadczeniem, nawiązywać nowe kontakty i rozwijać swoje umiejętności. 

 

Organizatorzy festiwalu zapraszają do współpracy wolontariuszy chcących pomóc przy realizacji festiwalu. Więcej informacji na profilu Facebookowym festiwalu: https://www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop/

 

Kalejdoskop 2020 dofinansowano z budżetu Miasta Białegostoku oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 Kalejdoskop XVII logo baner (miniaturka)

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia