ENG
A A A
 wrzesień 2020 
Fot. Maciej Zakrzewski

Białystok/XVII Festiwal „Kalejdoskop”: „Pokolenia” – rozmowy o polskim tańcu

5 września 2020 | godz. 15:30 | Białystok: Duży Pokój. Kawiarnia Artystyczna, ul. Icchoka Malmeda 3

Spotkanie

„Pokolenia” – rozmowy o polskim tańcu to rozmowy z prowadzone przez  Annę Banach i Annę Królicę, na który zaproszony zostanie do wspólnych rozmów jeden z prekursorów teatru tańca w Polsce, Jacek Łumiński, tancerz i choreograf Ryszard Kalinowski, reprezentantka „pokolenia straconego” – Anna Piotrowska, oraz najmłodszego pokolenia – Eliza Kindziuk. Ten swoisty przekrój przez  pokolenia pozwoli przyjrzeć się przemianom tańca na przestrzeni ostatnich lat. Zaproszonym gościom zostaną zadane pytania o najnowszą historia tańca w Polsce z ich perspektywy, o zmiany w zakresie widowni oraz o ich własny proces twórczy.

 

 

 

Sobota 5 września

15.30 – z Jackiem Łumińskim rozmawia Anna Królica

 

 

Niedziela 6 września

15.30 – z Ryszardem Kalinowskim, Elizą Kindziuk i Anna Piotrowską rozmawia Anna Banach

 

***

 

W 2020 roku festiwal podejmie nowy temat przewodni – pokoleniowość. W centrum zainteresowania festiwalu znajdzie się znaczenie pokoleniowej zmiany warty w twórczości najwybitniejszych tancerzy, jej wpływ na pojawiające się nowe sposoby budowania artystycznej wypowiedzi oraz budowanie dialogu pokoleniowego wśród odbiorców. Organizatorzy zechcą zaprezentować widowni najciekawsze spektakle różnych pokoleń twórców, podążając za trendami w tańcu współczesnym i angażując widownię w różnym wieku. 

 

Festiwal organizowany jest przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca. Jego początki związane były z działalnością małej, nieformalnej grupy tancerzy. Przez lata wydarzenie rosło, wzmacniając swoją pozycję na kulturalnej mapie Polski. Dzięki niemu od 17 lat do Białegostoku przyjeżdżają najważniejsi tancerze i twórcy tańca współczesnego, żeby prezentować swoje dzieła, wymieniać się doświadczeniem, nawiązywać nowe kontakty i rozwijać swoje umiejętności. 

 

Organizatorzy festiwalu zapraszają do współpracy wolontariuszy chcących pomóc przy realizacji festiwalu. Więcej informacji na profilu Facebookowym festiwalu: https://www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop/

 

Kalejdoskop 2020 dofinansowano z budżetu Miasta Białegostoku oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 Kalejdoskop XVII logo baner (miniaturka)

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia