ENG
A A A
 październik 2020 
fot. materiały organizatora

Kraków/Cricoteka: „Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń” – warsztaty (blok medialny)

28 października 2020 | godz. 17:00 | Kraków: Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4, sala konferencyjna

Warsztaty

Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń – warsztaty to autorski program prezentacji tańca współczesnego, realizowany przez Cricotekę od 2018 roku. W ramach tegorocznej edycji projektu organizatorzy zapraszają do udziału w trzech blokach warsztatów skupionych wokół tańca. Inspiracją do twórczych działań będą happeningi Tadeusza Kantora i sposób, w jaki artysta wykorzystywał w nich codzienne czynności. 

 

Zaproszenie skierowane jest do seniorek i seniorów, studentek i studentów oraz licealistek i licealistów z Krakowa oraz okolic. Uczestnicy i uczestniczki, zgodnie z własnymi zainteresowaniami, wybierają jeden (lub więcej) z trzech bloków warsztatowych: taneczny, medialny (dokumentacja filmowa albo fotograficzna) lub dziennikarski. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

 

Blok medialny (w sali konferencyjnej lub na Zoomie – prowadzenie: Grzesiek Mart):

Blok skierowany do pasjonatek i pasjonatów fotografii i filmu. Grupa prowadzona przez Grzegorza Marta spróbuje swoich sił w dokumentacji tańca. Uczestniczki i uczestnicy poznają podstawy dokumentacji, fotografii artystycznej i profesjonalnej obróbki zdjęć, skupią się na fotografii reżyserowanej, tworzeniu wizualnych esejów komentujących wydarzenia teatralne oraz wirtualnych galerii w mediach społecznościowych z wykorzystaniem możliwości telefonów komórkowych i podstawowych, szeroko dostępnych programów komputerowych dla amatorów. Kolejnym etapem pracy będzie praca z wideo. Zajęcia będą poświęcone dokumentacji, tworzeniu teledysków oraz klipów artystycznych.

 

7 października w godz. 17.00-19.00
14 października w godz. 17.00-19.00
21 października w godz. 17.00-19.00

28 października w godz. 17.00-19.00
+ zadania domowe

 

Osoby zainteresowane proszone są o zapoznanie się regulaminem oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego: tutaj

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 sierpnia.

 

Koordynatorki projektu: Alicja Müller, Barbara Pasterak, Izabela Zawadzka

Kontakt: Marzena Boniecka, e-mail: boniecka@cricoteka.pl, tel. 506 164 326

Wydarzenie: Facebook 

Strona: www.cricoteka.pl

 

Więcej o warsztatach także na: https://www.taniecpolska.pl/ogloszenie/show/8268

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia