ENG
A A A
 wrzesień 2020 
Fot. Marta Ankiersztejn

Białystok/XVII Festiwal „Kalejdoskop”: Anna Kraśnicka „Śladami pokoleń” – spacer z przewodnikiem

5 września 2020 - 6 września 2020 | godz. 13:00 | Start spaceru w Białymstoku: Duży Pokój. Kawiarnia Artystyczna, ul. Icchoka Malmeda 3

Inne

Białystok jest miastem niezwykle doświadczonym przez wojny. Więź międzypokoleniowa została nadszarpnięta wraz z utratą połowy społeczności w czasie Holocaustu. W wieku XVIII Białystok był wersalem północy, w wieku XIX Manchesterem północy, wreszcie ważnym żydowskim ośrodkiem przed wojną i wielkim gruzowiskiem po wojnie... Czym żyły poprzednie pokolenia? Jakie były troski dnia codziennego? Jakie rozrywki i przyzwyczajenia były typowe dla pokoleń białostoczan? O tym dowiecie się na spacerze...

 

Organizatorzy Festiwalu Kalejdoskop zapraszają na otwarty dla wszystkich spacer, prowadzony przez licencjonowanego przewodnika miejskiego. Trasa spaceru będzie prowadziła przez ważne dla miasta i pokoleń jego mieszkańców miejsca. Na trasie uczestnicy będą mogli obejrzeć realizowany w przestrzeni miejskiej projekt site-specific Spacer po ciało Anny Piotrowskiej.

 

Przewodnik: Anna Kraśnicka

 

***

 

W 2020 roku festiwal podejmie nowy temat przewodni – pokoleniowość. W centrum zainteresowania festiwalu znajdzie się znaczenie pokoleniowej zmiany warty w twórczości najwybitniejszych tancerzy, jej wpływ na pojawiające się nowe sposoby budowania artystycznej wypowiedzi oraz budowanie dialogu pokoleniowego wśród odbiorców. Organizatorzy zechcą zaprezentować widowni najciekawsze spektakle różnych pokoleń twórców, podążając za trendami w tańcu współczesnym i angażując widownię w różnym wieku. 

 

Festiwal organizowany jest przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca. Jego początki związane były z działalnością małej, nieformalnej grupy tancerzy. Przez lata wydarzenie rosło, wzmacniając swoją pozycję na kulturalnej mapie Polski. Dzięki niemu od 17 lat do Białegostoku przyjeżdżają najważniejsi tancerze i twórcy tańca współczesnego, żeby prezentować swoje dzieła, wymieniać się doświadczeniem, nawiązywać nowe kontakty i rozwijać swoje umiejętności. 

 

Organizatorzy festiwalu zapraszają do współpracy wolontariuszy chcących pomóc przy realizacji festiwalu. Więcej informacji na profilu Facebookowym festiwalu: https://www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop/

 

Kalejdoskop 2020 dofinansowano z budżetu Miasta Białegostoku oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Kalejdoskop XVII logo baner (miniaturka)

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia