ENG
A A A
 wrzesień 2020 
fot. materiały organizatora

Warszawa/XI Festiwal Warsaw FLOW: „Kreowanie ciałem, kształtowanie ruchem” – Laboratorium Kontakt Improwizacji dla dzieci i dorosłych

5 września 2020 - 6 września 2020 | godz. 13:00 | Warszawa: Ogród Krasińskich, spotkanie przed główną bramą od strony ul. Generała Władysława Andersa; godz. 13.00-15.00

Warsztaty

W ramach 11 edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Warsaw CI* FLOW organizatorzy zapraszają dzieci (w wieku 7+) wraz z dorosłymi do udziału w laboratorium kontakt improwizacji pt. Kreowanie ciałem, kształtowanie ruchem.

 

O warsztacie: 

W jaki sposób przestrzeń wpływa na nas? Jak reagujemy na zmiany w naszym otoczeniu? Przestrzeń miejska a otoczenie naturą?

 

Większość naszego życia spędzamy w przestrzeni ograniczonej czy też w „zorganizowanej” zewnętrznej. Zobowiązuje nas to do przestrzegania pewnych zasad. Określonych z góry postaw czy sposobów zachowania. Poprzez zabawę, ruch i dialog będziemy odkrywać różne sposoby kreowania otaczającej nas przestrzeni oraz możliwości wpływania na nią.

 

Podstawowym założeniem projektu jest zapoznanie się z nową formą komunikacji niewerbalnej, budowaniem i pogłębianiem więzi rodzinnych przez pracę z ciałem i kontaktem fizycznym. Dzięki wspólnym działaniom i doświadczaniu dzieci oraz dorosłych mamy szansę wspierać rozwój relacji w rodzinie, a zatem rozwój dziecka i jego przyszłości.

 

Wstęp wolny. Obowiązuje rejestracja: 
http://www.polandcontactfestival.com/rejestracja/

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 września.

 

Prowadzenie:
Magdalena Brzozowska – zdobywając doświadczenie w różnych technikach tańca, szuka odpowiedzi na źródło ruchu jako narzędzie komunikacji międzyludzkiej. Związana od kilku lat z kontakt improwizacją, poszukuje prawdziwości i naturalności w ciele, „tu i teraz”. Pracując z wyobrażeniami, bazuje i polega na dużej świadomości, harmonii ciała i umysłu. Od narodzin córki zainteresowana naturalnym i swobodnym rozwojem motorycznym dziecka.

 

Performerka, choreografka, architekt. Absolwentka Uniwersytetu Londyńskiego – Birkcbeck, kierunek performatywno-taneczny, (Univercity of London, Birckbeck – Performance Studies: Dance), instruktor tańca i trener personalny (PAS – Polska Akademia Sportu w Warszawie), Absolwentka Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania, kierunek architektura. Doświadczenie oraz praktykę taneczną zdobywała na międzynarodowych festiwalach i warsztatach m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Izraelu. Uczestniczyła w wielu konwencjach i spektaklach na scenie krajowej i międzynarodowej takich jak Move it show – Olympia Kensington , Collabo – Teatr Stradford Circus, Wielka Brytania. (Nie)poważnie kobiece – Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa, Projekt Performatywny dla tancerzy z choreografami Keith’em Hennessym i Iloną Kenovą – Warsaw Flow Festival. Autorski spektakl improwizowany we współpracy z muzykiem intuicyjnym i perkusistą Piotrem Dąbrowskim – Wir powietrza.

Maja Brzozowska – radosna i pełna energii 7-latka, która uwielbia ruch i przekraczanie swoich barier. Zawsze chętna do wspólnych „turlańców”, harców, podskoków i fikołków. W wolnej chwili, między skokiem z kanapy na łóżko, chętnie zaplecie bransoletkę lub uszyje pacynkę.

Więcej informacji: kontakt@polandcontactfestival.com

http://www.polandcontactfestival.com/kreowanie-cialem-ksztaltowanie-ruchem/

Wydarzenie: FB

 

Zasady uczestnictwa:
Wiek dziecka: 7+ 
Organizatorzy proszą o zabranie wygodnego stroju oraz butelki z wodą.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i rodziców/opiekunów. Organizatorzy proszą o zgłaszanie dzieci wraz z opiekunami.

 

Zasady bezpieczeństwa:
Z uwagi na obecną sytuację organizatorzy zwracają się z prośbą o przestrzeganie zasad dotyczących bezpieczeństwa: zachowania dwumetrowych odstępów, wzięcia ze sobą maseczek lub przyłbic.

 

Uczestnictwo jest równoznaczne z akceptacją zasad bezpieczeństwa:
Regulamin uczestnictwa:
https://drive.google.com/file/d/1w0gF5z_Lz0Koy1x0_BFjCwtaFvcjm5BB/view?usp=sharing
www.polandcontactfestival.com

*CI – skrót od Kontakt Improwizacji (eng. Contact Improvisation)

Więcej o tej technice: http://www.polandcontactfestival.com/kontakt-improwizacja/

Organizator Projektu: Fundacja Artystyczna PERFORM
Partner: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Współpraca: Mazowiecki Instytut Kultury, Instytut Muzyki i Tańca
Patroni Medialni: taniecPOLSKA.pl Teatr dla Wszystkich Kwestia Kultury e-teatr.pl

 

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia