ENG
A A A
 wrzesień 2020 
materiały organizatora

Warszawa/Festiwal Ephemera: Alexander Baczyński-Jenkins „Untitled (Holding Horizon)”

13 września 2020 | godz. 17:00 | Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

Pokaz spektaklu

Przy pomocy box stepu (podstawowego ruchu używanego w wielu tańcach towarzyskich) oraz gestów z przestrzeni klubowej Jenkins-Baczyński stworzył choreografię, której tematami są pożądanie, dezorientacja i wspólnotowość.

 

Performerki negocjują pomiędzy tym, co jednostkowe i kolektywne, ulegając pragnieniom, zawierając sojusze i czerpiąc przyjemność z synchronizacji. Współzależność obecna jest też w relacji pomiędzy tańczącymi a miksowaną na żywo muzyką i światłem. Dźwięk oraz ruch pozostają w ciągłej negocjacji i generują zmienną atmosferę, czasami rytualną i rave'ową, a kiedy indziej żałobną i widmową. W Untitled (Holding Horizon) box step jest narzędziem do ujawniania siły tkwiącej we wspólnym ruchu.

 

Choreografia: Alex Baczyński-Jenkins 

Współtwórcy: Ewa Dziarnowska, Rafal Pierzyński, Tiran Normanson, Agata Grabowska, Sigrid Mathiassen

Dźwięk, światło: Krzysztof Bagiński

Badania dźwiękowe: Krzysztof Bagiński, Tobias Koch, Filip Lech, Jana Androsova

 

czas trwania: 50 min

 

Praca została stworzona na Frieze Artist Award w 2018 roku w ramach rezydencji grupy Kem w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, finansowanej przez European Art East Foundation i Instytut Kultury Polskiej w Londynie. Była również pokazywana na Biennale Sztuki w Wenecji w 2019 roku. 

 

Pokaz odbywa się w ramach pierwszej edycji festiwalu Ephemera mającego miejsce 12-13 września oraz 14-15 listopada 2020 roku. Wydarzenie jest organizowane przez twórców krakowskiego festiwalu Unsound. 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia