ENG
A A A
 wrzesień 2020 
fot. Adam Kamiński, warsztaty taneczne Kreatywne Wibracje, materiały organizatora

Wrocław/Artystyczne Spotkania „Kreatywne Wibracje”: Warsztaty taneczne; prowadzenie: Maciej Sado, Hygin Delimat

13 września 2020 | godz. 14:30 | Wrocław: Centrum Na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A

Warsztaty

W ramach projektu Kreatywne Wibracje Maciej Sado, Hygin Delimat poprowadzą warsztaty taneczne. Udział w zajęciach jest bezpłatny. 

 

Harmonogram:

Maciej Sado – godz. 14.30–16.00

Hygin Delimat – godz. 16.30–18.00

 

Zapisy: atutysztuki@gmail.com

 

Maciej Sado – choreograf, tancerz, performer. Aktualnie mieszka w Berlinie. 

 

Hygin Delimat – choreograf i tancerz pochodzący z Wrocławia, aktywny jest na wielu scenach Europy Środkowej. Założyciel Body Architects. Skończył studia na kierunkach taniec współczesny, movement research oraz pedagogiki tańca na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu.

 

O projekcie: 

Spotkania artystyczne Kreatywne Wibracje mają na celu uświadomienie młodym ludziom możliwości współtworzenia kultury poprzez realizację warsztatów twórczych, zwiedzanie miejsc związanych z dziedzictwem narodowym, pracowni artystycznych i aktywne uczestnictwo w procesie twórczym. Program skierowany jest do młodzieży także z niepełnosprawnością umysłową i zagrożoną wykluczeniem społecznym, młodzieżowych grup tanecznych, a pośrednio do instruktorów, terapeutów, animatorów, pedagogów, multiplikatorów oraz tych wszystkich, którzy są otwarci na pracę twórczą.

 

Projekt ma zachęcić młodych ludzi do poznawania historii własnego kraju, a jego realizacja skupiona będzie na sztuce tańca. Program ma na celu pokazanie beneficjentom zadania alternatywnych sposobów spędzania czasu, realizowania swoich zainteresowań, rozbudzenia kreatywnego myślenia.

 

Twórczy proces będzie prowadził do różnych form choreografii, napędzany przez różnorodność tematów i motywów rodzących się podczas procesu grupowego, które stopniowo prowadzą do narracji wygenerowanej przez kolaż obrazów oraz teatralno-tanecznych sekwencji ruchowych. Artyści będą spajać cytaty z różnych kontekstów w nowe całości. Proces twórczy coraz częściej przybiera charakter eksperymentu na różnych fragmentach rzeczywistości, którego efektem ma być ukazanie nieznanego lub zapomnianego wymiaru bytu. Istotnym punktem warsztatów będzie analiza i omówienie procesu twórczego w aspekcie ewoluującej pracy grupowej. Kreacyjna praca wykorzystująca narzędzie ruchu jest więc istotna nie tylko ze względu na zamierzone efekty artystyczne, ale również ze względu na rozwój osobisty uczestników. Grupa otrzyma podstawy warsztatowe stosowne do swojego profilu i na tej bazie będzie odbywała się późniejsza praca kreacyjna.

 

Odbędzie się  wieczór  tańca i improwizacji, oraz  pokazy powarsztatowe.

Projekt trwa od czerwca do grudnia 2020 roku.

 

Program Fundacji Ludzka Sprawa

Koordynacja: Anna Morawiecka, Adam Kamiński

 

Projekt Kreatywne Wibracje współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i Fundację KGHM Polska Miedź

 

Organizator: Fundacja Ludzka Sprawa

Współorganizatorzy: Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum na Przedmieściu, Stowarzyszenie JEST CZŁOWIEK

 

Kreatywne Wibracje 2020_Ludzka Sprawa_logotyp (miniaturka)     Kreatywne Wibracje 2020_MKiDN (miniaturka)   Kreatywne Wibracje 2020_KGHM (miniaturka)

 

 

Kreatywne Wibracje 2020_Centrum na Przedmieściu (miniaturka)  Kreatywne Wibracje 2020_dfop (miniaturka)

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia