ENG
A A A
 wrzesień 2020 
Konin: Koniński Teatr Tańca „dowód bardzo osobisty”

Konin: Koniński Teatr Tańca „dowód bardzo osobisty”

12 września 2020 | godz. 19:00 | Konin: Muzeum Okręgowe, ul. Gotycka

Pokaz spektaklu

dowód bardzo osobisty w choreografii Katarzyny Łapaj to próba zdefiniowania prawdy o tym, co łączy społeczność miasta Konina. W poszukiwaniu wspólnego mianownika twórcy spektaklu zapytali mieszkańców, z czym kojarzy im się Konin? Na tej podstawie powstała struktura spektaklu. Wśród mnogości skojarzeń wyłoniły się kluczowe hasła, powracające jak echo: Festiwal, Huta, Kopalnia, Elektrownia. A zatem Konin i jego integralna, przemysłowa strona i kultura –„Konin – na scenie”. Ruch, aluminium, węgiel i ludzie. Jaki stosunek do miasta mają młodzi ludzie? Czy planują tu przyszłość? Czy lubią tu wracać? Co by zmienili?  Jak rozwijał by się Konin, gdyby nie odnaleziono tu pierwszych pokładów węgla? Jaki wpływ na region, społeczność czy jednostkę miał rozwijający się tu przemysł?

 

dowód bardzo osobisty nie daje gotowych odpowiedzi, ale daje głos mieszkańcom i skłania do refleksji nad rzeczywistością, środowiskiem. Spektakl, który dotyczy każdego koninianina, ale i każdego młodego człowieka, który wkracza w okres wyborów dotyczących jego przyszłości. Przyszłości, która choć dziś jest niepewna, zawsze przecież daje nadzieję i budzi oczekiwanie, że to, co nadejdzie, będzie dobre, trwałe, budujące, radosne. Niech takie będzie.

 

Choreografia i reżyseria: Katarzyna Łapaj

Muzyka: Piotr Winiarski

Występują: Katarzyna Łapaj, Agnieszka Łapaj-Lewandowska, Kinga Furmaniak, Weronika Skórzewska, Nina Jóźwiak, Natalia Poprawska, Martyna Wiśniewska, Hanna Jaskot, Oliwia Raszewska, Bianka Tokłowicz, Kasandra Gomulska

 

Współorganizatorem wydarzenia jest Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie oraz Muzeum Okręgowe w Koninie. 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia