ENG
A A A
 wrzesień 2020 

Bytom/Teatr ROZBARK: Warsztaty „Zarażamy ruchem” offline – Hanna Szymczak „Functional Mobility Training”

20 września 2020 | godz. 11:00 | Bytom: Teatr ROZBARK, ul. W. Kilara 29, sala widowiskowa

Warsztaty

Cykl Zarażamy ruchem organizowany przez Teatr ROZBARK powraca w wersji stacjonarnej, a rozpocznie go warsztat Functional Mobility Training z Hanią Szymczak. Podczas trzygodzinnego spotkania – poświęconego przygotowaniu motorycznemu – uczestnicy popracują nad takimi zagadnieniami jak aktywacja, stabilizacja, neuromobilizacja, mobilność.

 

O warsztacie:  

Na uczestników czeka ogromna dawka wiedzy praktycznej, która pozwoli zadbać o lepsze funkcjonowanie ciała na co dzień. Dowiedzą się m.in.:
- jak pracować nad świadomością swojego ciała
- jak zwiększać mobilności ciała podczas codziennej aktywności
- jak aktywnie przeciwdziałać błędnym wzorcom ruchowym
- jak dążyć do wyrównywania dysbalansów mięśniowych w ciele
- jak zmniejszyć prawdopodobieństwo kontuzji
- jak efektywnie przyspieszyć regenerację mięśni.

 

Organizatorzy wraz z prowadzącą zapraszają do udziału w warsztatach nie tylko tancerzy i osoby zajmujące się szeroko rozumianym ruchem, ale każdego, kto chce zadbać o zdrowe ciało i dobre samopoczucie poprzez odpowiedni trening funkcjonalny (nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie – ćwiczenia będzie można dostosować do swojego poziomu zaawansowania).

 

Zapisy: j.brodniak@teatrrozbark.pl (należy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z oświadczeniami – do pobrania na stronie organizatora – oraz potwierdzeniem przelewu).

 

Wydarzenie: FB

Więcej informacji na stronie organizatora: https://teatrrozbark.pl/warsztat-motoryczny-z-hania-szymczak/

 

Prowadząca:

Hania (Hanna) Szymczak (ur. 17 stycznia 1994 roku) – tancerka, choreografka, performerka oraz interdyscyplinarna artystka z Polski i USA. Jest absolwentką Fontys School of Fine and Performing Arts kierunku Performing Public Space (M.A.) oraz Hope College w Michigan, gdzie zdobyła tytuł B.A. z Leadership and Performing Arts oraz German Language and Culture.

 

Została wyróżniona stypendium dotacji Komisji Fulbrighta na rok 2016-2017 oraz stypendium Kultura Polski na Świecie z Instytutu Adama Mickiewicza na rok 2020.

 

Tworzy, współpracuje i występuje na terenie Europy oraz stanu Michigan. Występowała w Edge of a New Order: Remix (chor. Steven Iannacone, 2015) oraz w choreografiach takich twórców jak: Jan Nykiel, Joori Jung, Bernardo San Rafael i George Panopoulus. Reprezentowała Polskę w rezydencji choreograficznej Moving Visegrad w ramach 3rd Visegrad-Turkish Culture Festival w Istambule (polski partner: eferte), gdzie tańczyła w spektaklu TAK (chor. Evrim Akyay, 2017).

 

W ramach stażu w Teatrze ROZBARK prowadziła wirtualne zajęcia z Functional Mobility Training, podczas inicjatywy Zarażamy Ruchem (2020). Jest pomysłodawcą, fundatorem i głównym organizatorem rezydencji choreograficznej Choreography Days, która objęła ponad 110 choreografów z sześciu kontynentów oraz 13 kompozytorów z jedenastu państw. Pasjonuje ją tematyka ruchu funkcjonalnego i przygotowania motorycznego, z którego dokształca się we współpracy z zespołem fizjoterapeutów.

 

 

 

 

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia