ENG
A A A
 wrzesień 2020 
Katowice/XXVI Festiwal A Part: „Bobbi Jene” – reż. Elvira Lind

Katowice/XXVI Festiwal A Part: „Bobbi Jene” – reż. Elvira Lind

15 września 2020 | godz. 20:00 | Katowice: Kinoteatr Rialto, ul. Świętego Jana 24

Film tańca/o tańcu

W ramach 26. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part zostanie pokazany film Bobbi Jene opowiadający o znakomitej tancerce Bobbi Jene Smith, byłej gwieździe zespołu Batsheva Dance Company. 

 

Bobbi Jene Smith (1983) jest amerykańską tancerką i aktorką. W wielu 21 lat dołączyła do Batsheva Dance Company, słynnego izraelskiego zespołu tanecznego, stając się jedną z jego czołowych tancerek. Po dziesięciu latach postanowiła powrócić do Stanów i rozpocząć karierę solową.

 

Film pokazuje nie tylko wyjątkowy talent i indywidualność Bobbi Jene Smith, utalentowanej tancerki, ale także portretuje szczególny etap jej biografii, gdy zdecydowała się porzucić wygodne życie gwiazdy i zaryzykowała walkę o samą siebie. Proces rodzenia się własnej artystycznej niezależności przebiegał jednak w nowej dla niej przestrzeni i konfiguracji. Bobbi Jene pokazuje konsekwencje podjętych przez Smith radykalnych i – pozornie tylko – zaskakujących decyzji.

 

Dania/Szwajcaria/USA/Izrael 2017
Reżyseria: Elvira Lind
95 minut

 

Bilety w cenie 18 i 15 złotych do nabycia w kasie Kinoteatru Rialto.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia