ENG
A A A
 wrzesień 2020 
Teatr A Part

Katowice/XXVI Festiwal A Part: Teatr A Part „Alicja w Krainie Czarów” – spektakl dla 1 widza

17 września 2020 - 18 września 2020 | godz. 12:00 | Katowice: Scena/Atelier Teatru A Part Pozostałe godziny: 12:15, 12:30, 12:45, 13:00, 13:15 oraz
14:30, 14:45, 15:00, 15:15, 15:30, 15:45 oraz 17:00, 17:15, 17:30, 17:45, 18:00, 18:15

Pokaz spektaklu

W ramach 26. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part zostanie pokazany spektakl dla jednego widza Alicja w Krainie Czarów Teatru A Part. Uwaga! Spektakl dla widzów dorosłych. 

 

Alicja w Krainie Czarów to przedstawienie Teatru A Part nawiązujące formą oraz obszarem tematów do słynnej powieści Lewisa Carrolla czyli Charlesa Ludwidga Dodgsona, która uchodzi za drugą – po Biblii – najczęściej cytowaną książkę wszechczasów. Przedstawienie – czasami pośrednio i luźno, innym razem wprost – odwołuje się do wątków z tytułowej powieści oraz losów jej bohaterki Alicji, umieszczając je w kontekstach współczesnych i uniwersalnych. Przedstawienie przywołuje także fakty i mity na temat inspiracji i osobistych powodów powstania książki, znanych z biografii jej autora, purytańskiego pastora i profesora matematyki z czasów wiktoriańskich, miłośnika niewieścich wdzięków i pasjonata fotografii. Kolaż wykorzystanych w przedstawieniu motywów balansuje szeroko między naturalizmem i surrealizmem, brutalizmem i oniryką, groteską i horrorem.

 

Alicja w Krainie Czarów Teatru A Part jest projektem typu site-specific, podczas którego każdy z widzów, indywidualnie, odbywa samotną podróż przez uniwersum przedstawienia. Spektakl pod względem struktury nawiązuje do twórczości kolumbijskiego reżysera Enrique Vargasa, założyciela Teatro de los Sentidos.

 

Pomysł, scenariusz, reżyseria, scenografia: Marcin Herich
Współreżyseria: Monika Wachowicz
Współpraca nad scenariuszem: zespół
Aranżacja przestrzeni, współpraca nad scenografią: Cezary Kruszyna
Występują: Alina Bachara, Adam Barski, Daniel Dyniszuk, Katarzyna Gogacz, Marcin Herich,
Magdalena Krawczyk, Cezary Kruszyna, Natalia Kruszyna, Katarzyna Pojda, Agata Sokół, Monika Wachowicz, Karolina Wosz, Marta Zielonka
Premiera: 2017

 

Spektakl dla 1 widza
Bilety w cenie 60 zł
Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsca.
Informacje i rezerwacje pod adresem: rezerwacjeapart@wp.pl.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia