ENG
A A A
 wrzesień 2020 
Magda Tuka

Katowice/XXVI Festiwal A Part: Magda Tuka „Deus ex Running Machina”

18 września 2020 | godz. 20:00 | Katowice: Strefa Centralna (Katowice Miasto Ogrodów I piętro), plac Sejmu Śląskiego 2

Performans

W ramach 26. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part odbędzie się performans Deus Ex Running Machina Magdy Tuki. Uwaga! Pokaz dla widzów dorosłych. 

 

„Staram się tworzyć obrazy, które zawierają metaforę, narrację i sprzeczność. Bieg, z jednej  strony, jest aktem wolności, z drugiej zaś, obciążeniem, jakby wrodzoną koniecznością. Pomimo intensywnej pracy mięśni i spalania energii, bieżnia nie pokonuje żadnej odległości. Jedyną zmianą jest kąt widzenia. Za każdym razem inna przestrzeń prezentacji jest twórcą dramaturgii, w której Deus ex Running Machina wydaje się wprowadzać Nowy Porządek. Interesuje mnie ciało wrzucone w tryby wyższej konieczności, zdeterminowane przez narzucone przez siebie samo warunki. Bez celebracji, traktowane raczej instrumentalnie, w służbie idei, znaczenia. Często nagie, obnażone, ale nigdy upokorzone.”

Magda Tuka

 

Spektakl nawiązuje do Notatek dla Nowego Cyrku Guima Fanalera. Notatki Fanalera łączą anarchistyczną epistemologię z przetworzonym zapisem terenowym w celu stworzenia koncentrycznego three-ring circus [sformułowanie oznaczające zarówno fizyczną strukturę areny cyrkowej, jak i szaleństwo].  Fanaler po raz pierwszy zaprezentował swoje Zasady Sztuki publiczności na żywo na początku 2020 roku jako MC w Horse Donkey Club w Londynie. W Deus ex Running Machina zostanie przedstawiony krótki przegląd Tabeli A, w której A oznacza zbieżność wszystkiego i gdzie znajdują się związki pomiędzy tym, tamtym i owym (https://volvelle.live.).

 

Pomysł i wykonanie: Magda Tuka
Dźwięk: Opaen 

Premiera: 2018

 

Bilety w cenie 20 zł

Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacje: rezerwacjeapart@wp.pl.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia