ENG
A A A
 lipiec 2021 
fot. materiały organizatora

Burdąg: „Magia Sztuki” – warsztaty dla artystów

9 października 2020 - 11 października 2020 | godz. 14:00 | Burdąg: Studio Burdąg, Kolonia Burdąg 68, 12-122 Jedwabno

Warsztaty

Maria Stokłosa, Joanna Halszka Sokołowska, Aleksandra Markowska i Aleksandra Borys zapraszają do jesiennego Burdąga na weekendowe warsztaty Magia Sztuki.

 

Prowadzące o warsztatach: 

Zapraszamy artystów wszystkich dziedzin do spędzenia czasu w grupie i podłączenia się do drzew, wody, ognia, gwiazd, ruchu oraz dźwięku. Zwrócimy się do przyrody i naszych ciał jako jej części. Przez trzy dni podzielimy się praktykami, które sprawiają, że życie staje się dziwniejsze, spokojniejsze, nudniejsze, pełniejsze, bardziej kolorowe, bardziej o niczym, bardziej o wszystkim, bardziej miękkie. Będziemy leżeć, słuchać, patrzeć, spać, tańczyć, chodzić, biegać, odczuwać, śpiewać, szeptać, latać, wirować i inne (lub nie). Wykorzystamy narzędzia do tworzenia sztuki jako lekarstwa i rytuały rozpoczęcia nowego sezonu.

 

Zapraszamy do pięknego, jesiennego Burdąga. Zatroszcz się o siebie razem z nami, dzikiem i przyrodą!

 

Joanna Halszka Sokołowska 
głos, ruch, dotyk 
Chcę przez te parę dni podzielić się z Wami moimi narzędziami do pracy z głosem, oddechem, wyobraźnią, które przez lata znajdywałam i służyły mi zarówno na drodze rozwoju osobistego, jak i na scenie. Z których korzystałam i dzieliłam się w pracy z aktorami, wokalistami, tancerzami i podczas otwartych sesji pracy z ciałem.

 

Aleksandra Borys 
Praktyka artystyczna, którą chcę się podzielić, opiera się na relacji ciała człowieka do Ziemi i Wszechświata, zarówno na poziomie naukowym, jak i kulturowym. Zakładam, że otoczenie to przedłużenie ciała ludzkiego i vice versa. Ciało, z którym pracuję, to ciało ludzkie, ciało międzygatunkowe, ciało jako Ziemia, ciało jako Układ Słoneczny, ciało jako Wszechświat.

 

Maria Stokłosa 
Inspiruje mnie twórcza praca z ciałem i ruchem zarówno na sali jak i w przyrodzie. Natura jest dla mnie ważnym nauczycielem. Taniec i improwizacja również. Podczas tego warsztatu będę zachęcać Was do znajdywania dzikiej przyjemności w ruchu, bezkresnego rozluźnienia w ciele, utraty kontroli i poddania się rwącym strumieniom twórczej energii.

 

Aleksandra Markowska 
Improwizacja nie zna błędu. To my decydujemy czy coś uznajemy za błąd. A co gdyby traktować każdy „błąd” jak prezent? Jak inspirację do NOWEGO? Poprzez obecność w procesie, akceptowanie „tu i teraz”, dotykanie bezczasowego pola kreacji, możemy to zrobić. No i możemy się dużo i głośno śmiać. Śmiech Nas ocala. 

 

Zapraszam Was w podróż do odkrywania własnego geniuszu w grupie. Do puszczenia „control oceniacza”. Do odnalezienia królowej i błazna w sobie. Do ujeżdżania strachu przed śmiercią Ego. No i śmiech (pamiętajcie). Dużo śmiechu. To podstawa.

 

Koszt udziału w warsztatach + zakwaterowanie w Studio Burdąg: 640 zł 
Zgłoszenia do 30 września na adres: kontakt@fundacjaburdag.com

 

Wydarzenie: FB

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia