ENG
A A A
 wrzesień 2020 

Warszawa: Iza Szostak „skaj is the limit”

18 września 2020 - 19 września 2020 | godz. 19:00 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Laboratorium, Sala im. W. Krukowskiego, ul. Jazdów 2

Pokaz spektaklu

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na pokazy performansu Izy Szostak Skaj is the Limit. Spektakl jest rezultatem kolejnego etapu pracy Izy Szostak nad projektem. Poprzednie odsłony, zatytułowane WannaBe#1 i WannaBe#2, prezentowane były w 2018 roku w Pradze i Warszawie. Pokaz odbył się też w 2019 roku w ramach programu Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski Rezydencje choreograficzne, realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca.

 

O performansie:

 

W latach 90. w Polsce otwarte zostały granice, wyobraźnia, nowe kanały telewizyjne i wolny rynek. Myśli polskiego społeczeństwa przecinały ostre jak żyletki Tiger Safety marzenia o sukcesie. Tym z dostępem do nesesera, futer z sobola i aut z napędem wielu koni mechanicznych udawało się bardziej, innym musiały wystarczyć kryształowe żyrandole z plastiku, skajowa sofa z kompletem puf i żeniona amfetamina.

 

Transformacja to okres przejściowy, kiedy poprzedni system już nie działa, a nowy nie został jeszcze wdrożony. Transformuje się ciało społeczne, ciało polityczne i ciało fizyczne. W skaj is the limit Iza Szostak queeruje transformacyjne archiwum. Projektuje nienormatywną rzeczywistość, w której podmioty decydują się żyć poza reprodukcyjnym czasem heteronormy. Performans doinwestowuje porażkę i słabość. Przyjmuje optykę dóbr luksusopodobnych, wszechobecnych, żywych świadków historii.

 

Koncepcja: Karolina Mełnicka, Iza Szostak
Kuratorzy: Michał Grzegorzek, Dominik Skrzypkowski
Choreografia: Iza Szostak
Performans: Tatiana Dziewanowska, Kamil Balicki, Iza Szostak
Dramaturgia i tekst: Anka Herbut
Scenografia, kostiumy, grafika: Karolina Mełnicka
Muzyka: Kuba Słomkowski, Gilberto Bautista Ortiz
Tłumaczenie: Marek Kazmierski
Teksty piosenek: Kuba Słomkowski
Koordynacja i produkcja: Marta Grytczuk
Konsultacje: Monika Banasiak, hanshi Tomasz Piotrkowicz
Zdjęcie w tle: Yulia Krivich

 

Język: performans w języku polskim z angielskimi napisami.

 

Bilety: 15 zł - normalny, 10 zł - ulgowy


Dostępne online: https://u-jazdowski.pl/program/perfo/iza-szostak-skaj-is-the-limit

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia