ENG
A A A
 październik 2020 
fot. materiały organizatora

Warszawa/XVI Festiwal ZAWIROWANIA: Warsztaty z Jamesem Batchelorem

2 października 2020 | godz. 18:00 | Warszawa: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61

Warsztaty

Jak co roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA organizatorzy zapraszają na warsztaty prowadzone przez występujących podczas festiwalu artystów. Pierwszy festiwalowy warsztat poprowadzi James Batchelor (Australia).

 

O warsztatach:

Choreograf James Batchelor od czasu swego udziału w ekspedycji na subantarktyczne Wyspy Heard i McDonalda (2016) zastanawia się, jak ciało odczuwa, mierzy i określa to, co nieznane. Podczas warsztatu uczestnicy będą badać, jak ciało może określać przestrzeń; poznają podejście Jamesa do ruchu poprzez fragmenty improwizacyjne ze spektaklu Hyperspace.

 

Zajęciom towarzyszyć będzie dyskusja, która pozwoli podzielić się narzędziami do pracy twórczej i odkryć potencjał w mikroświecie naszego ciała.

 

Zapisy: ttzawirowania@gmail.com, tel. 790 555 979

 

Koszt: dwugodzinny warsztat – 60 zł

 

Płatność: 

- osobiście w Akademii Tańca Zawirowania

- przelewem

 

Dane do przelewu:

Fundacja Scena Współczesna
ul. Kraszewskiego 25
02-415 Warszawa
mBank: 60 1140 2017 0000 4502 1263 7650 

 

W tytule przelewu:
warsztaty festiwal, instruktor, data imię i nazwisko uczestnika
 

Prowadzący:

James Batchelor (ur. 1992) jest choreografem i performerem z Canberry w Australii. Jego prace charakteryzują się klarownością wizualną, wrażliwością na strukturę przestrzeni oraz zabawą rytmami. Ruch Jamesa hipnotyzuje swym skupieniem i dbałością o szczegóły, przez co wciąga widza w świat zamyślenia i wyobraźni. Jego praktyka łączy w sobie takie dziedziny jak taniec, film, muzyka i rzeźba. W wyniku tego połączenia powstają oryginalne i wciągające dzieła, które trafiają do widzów na całym świecie.

 

Projekt współfinansuje:
Miasto Stołeczne Warszawa

Partnerzy: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

 

Dokładny program i szczegółowe informacje o XVI Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA dostępne niebawem na: www.zawirowania.pl

Facebook: www.facebook.com/zawirowania/

Instagram: www.instagram.com/ttzawirowania/

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia