ENG
A A A
 październik 2020 
fot. Melamed Ehud

Warszawa: Marta Kosieradzka, Agnieszka Sterczyńska „If I wear”

23 września 2020 | godz. 19:00 | Warszawa: Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1

Pokaz spektaklu

If I wear podejmuje zagadnienie wizualnej i kinetycznej tożsamości. Spektakl w różnorodny sposób opowiada o byciu i stawaniu się, zakrywaniu i uwidacznianiu, o patchworkowej tożsamości i mechanizmach władzy. Ekspresja i kreacja tożsamości odbywa się przede wszystkim w sferze wizualnej. Wygląd, sposób poruszania się, ubiór służą budowaniu i komunikowaniu „ja” na poziomie jednostkowym i społecznym. Ubrania pełnią nie tylko funkcję użytkową. Są sferą indywidualizacji i wolności, uniformizacji i dyskryminacji, obiektem pożądania i narzędziem sprawowania władzy. Ta wieloznaczność relacji z „drugą skórą” stanowi ważny temat spektaklu, czego wyrazem jest wykorzystywany à rebours kostium – czarno-białe dresy marki Adidas. Na drugim krańcu tożsamościowego uniwersum znajduje się odhumanizowane, poddane deformacji ciało, będące odniesieniem do sztuki abstrakcyjnej, w której nośnikami znaczeń są kształt, linia, rytm czy barwa.

 

Choreografia i wykonanie: Marta Kosieradzka i Agnieszka Sterczyńska
Muzyka: Idrioema, Chronomad, Pink Floyd, Paul Kalkbrenner

Współprodukcja: Kelim Choreography Center Bat Yam/Tel Aviv

Premiera: Gdański Festiwal Tańca, Klub Żak, 3 września 2020 

 

czas trwania: 45 min

 

Spektakl został zrealizowany podczas rezydencji artystycznej w Kelim Choreography Center w Tel Awiwie, przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza.

 

Praca została zakwalifikowana do finałowego etapu konkursu na najlepszy spektakl teatru niezależnego „The Best OFF”. 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia