ENG
A A A
 październik 2020 

Lublin/Przestrzenie sztuki: Coaching z Arno Schuitemakerem

27 października 2020 - 30 października 2020 | Lublin: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Szkolenia

W ramach programu Przestrzenie Sztuki Arno Schuitemaker, jeden z najciekawszych holenderskich choreografów, poprowadzi coaching dla tancerzy z doświadczeniem w dziedzinie tańca współczesnego.

 

Przewidziany dzienny czas pracy: 6 godz.

 

O coachingu: 

Ucieleśnienie, regeneracja, wspólnotowość. Podczas coachingu będziemy eksplorować, w jaki sposób Arno Schuitemaker, jeden z najciekawszych holenderskich choreografów, używa tych elementów w swojej choreograficznej praktyce.

 

Uczestnicy będą dążyć do pełnej świadomości wynikającej z koordynacji całego ciała; ich głównym celem będzie zespolenie się z sobą samym – ale również z innymi – aby doświadczyć, w jaki sposób transformacja tylko jednego ruchu może wytworzyć niekończącą się ilość energii.

 

Arno Schuitemaker do sztuk performatywnych i tańca podchodzi w zupełnie innowacyjny sposób, przez co jego spektakli się doświadcza, a nie je ogląda. Poprzez mocną integrację trwałego, ale poddawanego stałym zmianom, ruchu w połączeniu z muzyką elektroniczną oraz imponująco projektowanymi światłami, jego interdyscyplinarne w swojej naturze spektakle rozciągają i modyfikują sposób, w jaki postrzegamy przestrzeń i czas. Każdy spektakl zamienia się w ucieleśnioną medytację o życiu, refleksję na temat głębi ludzkiej egzystencji. 

 

Jego wielokrotnie nagradzane prace I will wait for you, If You Could See Me Now oraz The Way You Sound Tonight były prezentowane na prestiżowych festiwalach sztuk performatywnych w ponad 20 krajach Europy. W 2019 roku The way you sound tonight otrzymało nagrodę najbardziej imponującej produkcji tanecznej w Niderlandach. 

www.arnoschuitemaker.com

 

Zgłoszenia wraz z tanecznym CV można przesyłać do 15 października na adres: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrana zostanie grupa uczestników coachingu.

 

Organizatorzy mogą zapewnić bezpłatny nocleg dla 10 uczestników w dniach 26-31 października 2020 roku w dwuosobowych pokojach Centrum Kultury w Lublinie. Organizatorzy zapewniają uczestnikom coachingu lunch.

Koszt udziału: 120 zł
 

Wpłat można dokonywać po potwierdzeniu informacji od organizatorów o wpisaniu na listę uczestników na numer konta:

Bank PKO S.A. 61 1240 1503 1111 0010 0136 6780 tytułem „coaching”
Adres odbiorcy: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin

Coaching organizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Operatorem lokalnym programu jest Centrum Kultury w Lublinie.

 

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia