ENG
A A A
 październik 2020 

Poznań: „Ok?No! – Okno na Ż.” – Agnieszka Dubilewicz, Aniela Kokosza

24 września 2020 | godz. 20:00 | Poznań: Kołorking Muzyczny, ul. Święty Marcin 75

Instalacja

Instalacja performatywna zanurzona w antropologii codzienności.

 

Opis wydarzenia:

 

Chcemy dać przypadkowym przechodniom możliwość podglądania innych ciał będących w nieustannym, codziennym, spontanicznym, chaotycznym, zwykłym czy przewidywalnym ruchu. Spróbujemy odtworzyć sytuację pandemicznych, domowych zwyczajów/rytuałów w „podświetlonej” i niecodziennej przestrzeni. Do stworzenia instalacji użyjemy prywatnych rekwizytów, codziennych artefaktów, które określając nas, stają się nieodłącznym elementem naszej tożsamości oraz własnych ciał zamkniętych w przestrzeni i nieuświadomionych schematach wykonywania powtarzalnych czynności.

 

Voyeurystyczne oko przechodnia niczym przez dziurkę od klucza będzie mogło obserwować żyjące się życie, zaspokajając naturalną potrzebę bycia wśród / z / obok/.

Czy gapienie się jest już rodzajem współbycia?

Czy sam wzrok może budować poczucie wspólnoty, tej samej, której możliwość tworzenia, na pewien czas, została nam odebrana?

Człowiek na widelcu. Ciało na rozdrożu.

O czym rozmawiamy?

O czym milczymy?

Co uwidaczniamy?

Co ukrywamy?

Jak jesteśmy?

My.

 

pomysł i realizacja: Agnieszka Dubilewicz, Aniela Kokosza

 

Aniela Kokosza – tancerka, pedagożka ruchu, badaczka, stypendystka Instytutu Muzyki i Tańca, Alternatywnej Akademii Tańca 2015, fundacji Ciało/Umysł 2017. Jako twórczyni niezależna pracuje ze studentami tańca, prowadząc autorskie zajęcia ruchowe i terapeutyczne oraz realizując projekty społeczne i edukacyjne, także w grupach zagrożonych wykluczeniem i z niepełnosprawnościami. W 2020 roku razem z Pauliną Giwer-Kowalewską i Agnieszką Dubilewicz założyła grupę artystyczną KolektTacz. 

 

Agnieszka Dubilewicz – kulturoznawczyni, animatorka, aktorka Studia Teatralnego Blum, studentka Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych oraz słuchaczka interdyscyplinarnych wykładów w ramach Akademii Miasta. Absolwentka pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z zakresu „Rozwoju Publiczności” w ramach programu Connect. Współpracowała z Otwartą Strefą Kultury – Łazarz w ramach projektów Włącz Łazarz oraz Nowi Bohaterowie. Od sześciu lat współpracuje z Fundacją Malta. W 2019 roku była jedną z uczestniczek bytomskiego laboratorium Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic organizowanego przez British Council i Instytut Muzyki i Tańca. Współpracuje z Fundacją Czerwone Noski.

 

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia