ENG
A A A
 październik 2020 
Warszawa: Lucie Palazot, Alka Nauman „Tanz 23/24”

Warszawa: Lucie Palazot, Alka Nauman „Tanz 23/24”

3 października 2020 | godz. 17:00 | Warszawa: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 2

Pokaz spektaklu

Dwóch zapomnianych artystów z Berlina lat 20. – awangardowy tancerz związany z dadaistycznymi kabaretami, Henri Châtin Hofmann, i niezwykły kompozytor, antyfaszysta i przyjaciel Waltera Benjamina, Ernst Schoen, spotkają się jeszcze raz sto lat później w Warszawie.

 

Spektakl Tanz 23/24, inspirowany tymi dwiema niezwykłymi postaciami, jest eksperymentalną rekonstrukcją wieczoru tanecznego z 1924 roku, w którym Henri Châtin Hofmann wystąpił do utworów wielu wybitnych kompozytorów z epoki, w tym, między innymi, Ernsta Shoena, Karola Szymanowskiego czy Giana Francesca Malipiery.

 

Dwie tancerki i choreografki – Lucie Palazot i Alka Nauman – podejmą tę twórczą próbę wyobraźni, improwizując w kostiumach uszytych na wzór tych, w których wystąpił pamiętnego wieczoru Châtin Hofmann, specjalnie na tę okazję zrekonstruowanych przez Alicię Gladston. 

 

Na fortepianie akompaniować im będzie sam wnuk Waltera Benjamina, kompozytor i pianista Samuel Draper. 

 

Wydarzenia towarzyszące:

 

- wykład performatywny światowej sławy specjalistów, znawców twórczości Waltera Benjamina – prof. Esther Leslie i dr. Sama Dolbeara na temat sztuki awangardowej i antyfaszyzmu w latach 1920-1930 w Berlinie.

- wystawa archiwaliów dotyczących Bauhausu, Ernsta Shoena oraz Waltera Benjamina
 

 

Wystawa i wykład performatywny odbędą się o godzinie 15.00 w Curie City (Tamka 36).

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia