ENG
A A A
 październik 2020 
fot. materiały organizatora

Katowice/Przestrzenie Sztuki: Warsztaty tańca współczesnego z tancerzami Vagabond Physical Collective

30 października 2020 | godz. 18:00 | Katowice: Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2, sala 211; w godz. 18.00-20.00

Warsztaty

W październikowe piątki Monika Witkowska i Omar Karabulut, zawodowi tancerze tworzący Vagabond Physical Collective, zapraszają młodzież (15+) i dorosłych na warsztaty tańca współczesnego. Zaproszenie skierowane jest do chętnych na każdym etapie zaawansowania. 

 

Warsztaty oparte będą na poszerzeniu świadomości ciała, pracy z jego ciężarem, poszukiwaniu ekonomii ruchu oraz eksplorowaniu różnych jakości i dynamik ruchu. Prowadzący skupią się na ćwiczeniach technicznych usprawniających motorykę ciała oraz ćwiczeniach bazujących na wyobraźni. Podczas zajęć wykorzystywać będą elementy polskiej techniki tańca współczesnego, techniki floor work, techniki release oraz partnerowań.

 

Koszt: 50 zł karnet miesięczny, dostępny tutaj

 

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą wygodnego stroju do ćwiczeń (spodni dresowych, t-shirtu i/lub bluzki z długim rękawem).

 

Prowadzący: 

Monika Witkowska – stypendystka Wydziału Tańca Folkwang University of the Arts w Essen w Niemczech i Wydziału Tańca Kibbutzim College of Education w Tel Awiwie w Izraelu. Współpracowała z takimi artystami jak Jacek Łumiński, Maciej Kuźmiński, Jerzy Stuhr, Paul Bargetto, Colleen Thomas, Henrik Kaalund, Wojciech Mochniej. Obecnie występuje w spektaklu Sticky Fingers Club współtworzonym z Danielą Komęderą-Miśkiewicz, Dominiką Wiak i Dominikiem Więckiem oraz Plateau w choreografii Macieja Kuźmińskiego i reżyserii Paula Bargetto.

 

Omar Karabulut – dwukrotny stypendysta Ministra Kultura i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendysta Prezydenta Miasta Ełk w dziedzinie muzyka i taniec. Uczestnik wymian międzynarodowych i rezydencji artystycznych odbywających się m.in. w Izraelu, Chinach i Indiach. Współpracował z takimi artystami jak Jacek Łumiński, Jacek Przybyłowicz, Maciej Kuźmiński, Jerzy Stuhr, Jan Peszek. Obecnie można go zobaczyć w spektaklu Królowa. Freddie – jestem legendą w reżyserii Piotra Siekluckiego.

   

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Współorganizatorem projektu w Katowicach jest Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego.

Partnerzy: Stowarzyszenie Imagination Space Center, Fundacja Jazdaa Polska!, Teraz/ Now Collective (Holandia),  nieformalna grupa artystyczna Vagabond Physical Collective

 

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia