ENG
A A A
 grudzień 2020 
Warszawa/Komuna/Warszawa: „Dwelling in possibilities” – reż. i chor. Natasza Gerlach

Warszawa/Komuna/Warszawa: „Dwelling in possibilities” – reż. i chor. Natasza Gerlach

23 października 2020 | godz. 19:00 | Warszawa: Szkoła, ul. Emilii Plater 31 | Premiera

Performans

Komuna Warszawa zaprasza na spektakl Dwelling in possibilites w reżyserii i choreografii Nataszy Gerlach – artystki wyłonionej w otwartym naborze dla młodych twórców na projekty powstające jako części cyklu „Teren wspólny” – Hub kultury KW 2020. 

  

Dwelling in possibilities jest tanecznym spektaklem o niemożliwości zbudowania domu. To laboratorium empatii, w którym z uwagą przyglądamy się temu, co było nam bliskie, dawało poczucie bezpieczeństwa, a teraz wydaje się obce, wykluczające, przerażające.

 

Wspólnie z widzami tworzymy przestrzeń, w której możemy rozpoznać i nazwać nasze lęki i wrażliwości, dając im czas do zaistnienia i pozwalając im się zmaterializować. Każdemu z nich przyglądamy się z bliska, starając się nadać mu formę i tworząc tym samym nowy leksykon gestów, za pomocą których przekształcamy tę kruchą materię w siłę do wspólnego działania.

Szukamy więzi i współzależności, które prowadzą do kolektywnej kontaminacji, proponując tym samym nowy podział ról i afektów. W ten sposób fikcja staje się dla nas miejscem naprawy tego, co realne. Zmienia perspektywy i tworzy nowe warstwy interpretacji i zrozumienia tego co obce, inne, wykluczone, stanowiąc zagrożenie dla dominującego porządku, w którym nie ma miejsca na wrażliwość i empatię.

 

“The here and now is a prison house. We must strive, in the face of the here and now’s totalising rendering of reality, to think and feel a then and there. Some will say that all we have are the pleasures of this moment, but we must never settle for that minimal transport; we must dream and enact new and better pleasures, other ways of being in the world, and ultimately new worlds” ― José Esteban Munoz, Cruising Utopia: The Then and There of Queer Futurity

 

Reżyseria i choreografia: Natasza Gerlach
Kreacja i performans: Alex Freiheit, Sophie Guisset, Lison Petit
Współpraca choreograficzna: Katarzyna Sikora, Emma Tricard
Tekst: Audrey Liebot
Reżyseria świateł: Jacqueline Sobiszewski

Muzyka: Shayu
Koprodukcja: viensmourir

 

Ze względu na ograniczenia pandemiczne organizatorzy będą prosić widzów o deklarację dotyczącą dobrego stanu zdrowia (pobierz), zachowywanie dystansu, dezynfekcję rąk oraz zasłanianie nosa i ust podczas pobytu w Szkole.

 

Liczba osób na widowni jest zredukowana zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, przestrzenie wspólne są regularnie wietrzone i dezynfekowane, dlatego prosimy o przybycie w cieplejszych ubraniach.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia