ENG
A A A
 maj 2021 
Fot. HaWa

Łódź/Przestrzenie Sztuki: Paweł Grala „Matryca [Prześwit]”

6 listopada 2020 | godz. 20:30 | Łódź: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, ul. Zachodnia 54/56

Pokaz spektaklu

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych (AOIA) i Fundacja MATERIA / ŁÓDŹ zapraszają na pokaz spektaklu Matryca [Prześwit], który odbędzie się w ramach projektu Przestrzenie Sztuki oraz Sceny Tańca AOIA.

 

Matryca [Prześwit]

 

Szary beton, ciąg niewielkich okien, typowe M2, którego rozkład jest identyczny jak wszystkie w tym pionie. Plan mieszkania stanowi formę dla rytmu funkcjonalnego ruchu codzienności, wyznacza jego trajektorie i ogranicza go w swojej przestrzeni. Podobnie konstrukcja ciała determinuje określone sposoby wyrażania emocji.

 

Paweł Grala jako tancerz i improwizator pracował z Jackiem Owczarkiem, Teatrem Dada von Bzdülöw, Davidem Zambrano, Rosanną Gamson, Robertem Haydenem, Sławkiem Krawczyńskim i Anną Godowską, Katie Duck, Iloną Trybułą i innymi.

Spektakl Matryca [Prześwit] w swojej formie ma stanowić rzeźbę codzienności, w której wymiennie dochodzi do zbliżania i oddalania się w relacji z drugim człowiekiem. Dwa ciała w ograniczonej przestrzeni, dzielą ją i wiążą, są wobec siebie, obok siebie, ze sobą. Dzięki repetycji, transowości oraz architekturze ruchu tworzą rzeźbę, która zaczyna rezonować z takimi pojęciami jak bliskość, brak, miłość, tęsknota.

 

koncepcj i reżyseria: Paweł Grala

wykonanie: Joanna Jaworska-Maciaszek, Michał Ratajski

muzyka: Maciej Maciaszek

scenografia: Agnieszka Zawartko

Dofinansowane premiery w ramach akcji Dotknij Teatru 2017

Spektakl jest laureatem 1. Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF”

Czas trwania: 50 minut

Spektakl zawiera elementy nagości.

 

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=An8G9nJatms

 

Prezentacji towarzyszyć będzie rozmowa pospektaklowa, podczas której Paweł Grala wraz z tancerzami opowiedzą o procesie twórczym, kreacji ruchowej i ewolucji spektaklu na przestrzeni czterech lat oraz odpowiedzą na wszelkie pytania widzów.

 

***

 

Wstęp wolny, wejście na zapisy. Organizatorzy proszę o zapisy na adres mailowy: promocja@aoia.pl

Limit miejsc w związku z reżimem sanitarnym: 25 osób

 

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA:

 

Publiczność zobowiązana jest posiadać własne maseczki/przyłbice i nosić je w trakcie wydarzenia i zachować dystans sanitarny.

AOIA będzie wymagać złożenia przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia, wraz z podaniem danych osobowych i kontaktowych, przy wejściu na wydarzenie. Publiczność będzie mogła skorzystać ze środka do dezynfekcji rąk.

 

-------------------------------

 

Projekt Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Operator: Materia

Partnerzy Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Poleski Ośrodek Sztuki, Urząd Miasta Łodzi

Współorganizator wieczoru: Scena Tańca AOIA oraz Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia