ENG
A A A
 maj 2021 

Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Kopciuszek”

25 lutego 2021 - 26 lutego 2021 | godz. 18:00 | Kielecki Teatr Tańca | Kielce

Pokaz spektaklu

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl Kopciuszek w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka, do libretta Elżbiety Pańtak. Będzie to przygotowane z wielkim rozmachem widowisko taneczno-muzyczne, przeznaczone dla całych rodzin. Tradycyjna historia Kopciuszka przedstawiona zostanie w nowoczesnym ujęciu. Choreografia powstała w oparciu o style tańca jazzowego, modern, klasycznego, neoklasycznego. 

 

Choreografowie poszerzyli libretto, w stosunku do tradycyjnej historii literackiej, o dodatkowe sceny i postaci. W spektaklu wprowadzono m.in. sceny na podwórzu domu Kopciuszka, zabawy z ptactwem domowym. Występują tam: kury, koguty, gęsi, kaczki, indyki oraz przebiegłe lisy,  a z ogromnego jaja wykluwa się Kaczka Dziwaczka.

 

 

Specjalnie do spektaklu stworzono blisko 200 kostiumów i fantazyjnych nakryć głowy, wiele z nich to prawdziwe arcydzieła sztuki rzemieślniczej i rękodzielniczej, taneczne rzeźby, pełne barw i fantazyjnej formy. Oryginalna, momentami monumentalna, scenografia przenosi widzów w cztery miejsca, w których toczy się historia. Są to: podwórze, dom Kopciuszka, rynek miasteczka i sala balowa w pałacu.

 

Dobrany materiał muzyczny jest zbiorem utworów o różnorodnej stylistyce. Dzięki przyjęciu tej formuły łączenia muzyki klasycznej, filmowej oraz rozrywkowej spektakl skierowany jest ku szerokiemu gronu wielbicieli teatru tańca. Dodatkową muzyczną atrakcją jest udział dziecięcego chóru, wykonującego w spektaklu dwa utwory wokalne, z których jeden został specjalnie skomponowany na potrzeby tego widowiska.

 

Całość w formie dwuaktowego widowiska zachęca widzów do poddania się urokowi znanej wszystkim historii, która choć smutno się zaczyna jednak szczęśliwie się kończy. Ta historia daje nam nadzieję i pewność, że dobro zawsze zwycięży!

 

 

Choreografia: Elżbieta Pańtak i Grzegorz Pańtak
Libretto: Elżbieta Pańtak
Scenografia: Luigi Scoglio
Projekty kostiumów: Małgorzata Słoniowska
Przygotowanie chóru: Ewa Robak i Magdalena Cabaj

Czas trwania: 90 min

Spektakl w dwóch aktach

 

Spektakl odbędzie się z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Widzów obowiązuje zachowanie dystansu, a także zakrywanie ust i nosa.

 

Ceny biletów:
30 zł: bilet ulgowy
55 zł, 65 zł: bilet normalny


Rezerwacja miejsc po numerem tel. 41 367 67 12.

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia