ENG
A A A
 kwiecień 2021 

Warszawa: Marek Kossakowski „Niżyński”

26 lutego 2021 | godz. 19:00 | Warszawa: Method Studio, ul. Czerniakowska 26

Pokaz spektaklu

Bezkompromisowy i obrazoburczy portret Boga-Człowieka – artysty, dla którego własny geniusz staje się przyczyną upadku. Niezaprzeczalny geniusz sceny, tancerz baletowy polskiego pochodzenia, artysta o światowej sławie i barwnej biografii. Stajemy z nim twarzą w twarz już po wielkiej tragedii jego życia, kiedy choroba umysłowa zamknęła go we własnym, wewnętrznym świecie i pewne jest, że nigdy więcej nie zatańczy. Szczere i nieporadne słowa, zarazem odważne i żarliwe, zostają jedyną możliwością wyrażenia się. Tak samo jak kiedyś poprzez taniec, teraz swoistym monologiem, żąda dyktatury serc. W swoich Dziennikach Niżyński pozwala sobie na głośne powiedzenie tego, co wielu myśli, ale nie wypowiada na głos. Uwięziony w drętwiejącym ciele, staje przed widzami niedorzeczny i błyskotliwy, heroiczny i pokonany.

 

Marek Kossakowski – polscy widzowie kojarzą go z roli Górskiego z filmu Władysława Pasikowskiego Pitbull. Ostatni Pies oraz z roli Daniela w serialu Klan. Studiował i pracował głównie w Paryżu, gdzie ukończył elitarny kurs Character dream workshop, prowadzony przez amerykańską aktorkę Elizabeth Kemp (wśród jej uczniów były gwiazdy tej miary co Bradley Cooper i Lady Gaga), zagrał w międzynarodowych produkcjach m.in.: Angelova w serialu Boulevard du Palais, Deville'a w thrillerze L'Absinthe i Brando w telewizyjnej mini-serii Diversion End, Wacława Niżyńskiego w filmie Chanel i Strawinski. Zainspirowany postacią wielkiego tancerza i choreografa, postanowił stworzyć autorski spektakl w oparciu o jego „Dzienniki”. Marek Kossakowski jest producentem i twórcą Method Studio na warszawskim Mokotowie.

Niżyński: Marek Kossakowski

Muzyka: Izabela Ryšnik

Gitara/kamera: Kacper Nasiadko

 

Bilety: 50zł

Rezerwacje: methodstudio.pl@gmail.com

Dane do przelewu zostaną podane mailowo.

Liczba miejsc ograniczona.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia