ENG
A A A
 kwiecień 2021 
Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Anima-Animus” – chor. Elwira Piorun, „All Journeys” – chor. Karolina Kroczak

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Anima-Animus” – chor. Elwira Piorun, „All Journeys” – chor. Karolina Kroczak

7 marca 2021 | godz. 19:30 | Warszawa: Garnizon Sztuki, ul. Marii Konopnickiej 6

Pokaz spektaklu

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na wieczór z dwoma spektaklami – Anima-Animus w choreografii Elwiry Piorun i All Journeys w choreografii Karoliny Kroczak.

 

Anima-Animus: Idea duetu nawiązuje do Jungowskiej koncepcji dwoistości płci ludzkiej psychiki oraz archetypów Animy (pierwiastka żeńskiego w mężczyźnie) i Animusa (pierwiastka męskiego w kobiecie). Duet przedstawia relacje damsko-męską oraz zderzenie dwóch aspektów psychiki – Animy mężczyzny, która prowadzi do jedności i harmonii oraz Animusa kobiety dążącego do poznawania, różnicowania i dynamiki. Poruszony temat jedności i nierozdzielność kobiety i mężczyzny koresponduje także z biblijnym obrazem stworzenia kobiety z żebra Adama oraz myślą starożytnych filozofów o istocie doskonałej – androgynii.


tancerze: Ewa Noras i Stanisław Bulder
choreografia: Elwira Piorun
dramaturgia: Aleksandra Kostrzewa

 

All Journeys to spektakl inspirowany filozofią Martina Bubera o odwadze spotkania ze sobą i innymi, o drodze, którą można przebyć tylko z przyjacielem. To spektakl o wszystkich podróżach, zarówno mentalnych jak i materialnych, w których odkrywamy siebie przez prawdziwy i szczery kontakt z drugim człowiekiem. Punktem wyjścia do poszukiwań jest teza, iż każdy człowiek reprezentuje unikatową jakość, którą wnosi do rzeczywistości. Eksploracja tego założenia prowadzi nas do świata baśniowych, czasem zabawnych a czasem mrocznych postaci, wymusza sięgnięcie do najdalszych zakątków wyobraźni, by znów wrócić w to co fizyczne, namacalne, czasem trywialne.

 

koncepcja i choreografia: Karolina Kroczak

taniec, kreacja: Ilona Gumowska, Dominik Więcek

muzyka: collage

tekst: Ilona Gumowska, Dominik Więcek

produkcja: Teatr Tańca Zawirowania/ Fundacja Scena Współczesna

czas trwania: 30 minut

 

Bilety

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia