ENG
A A A
 kwiecień 2021 
Z archiwum Opery Nova

Bydgoszcz/Opera Nova: Bogdan Pawłowski „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” – chor. Henryk Konwiński

23 kwietnia 2021 - 25 kwietnia 2021 | godz. 17:00 | Opera Nova w Bydgoszczy: Zespół baletowy | 85-070 Bydgoszcz

27 kwietnia 2021 | godz. 17:00 | Opera Nova w Bydgoszczy: Zespół baletowy | 85-070 Bydgoszcz

Pokaz spektaklu

Opera Nova zaprasza na baletową wersję Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków, powstałą z myślą o dzieciach, według znanej baśni braci Grimm. Śnieżka… skomponowana przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 roku przyniosła autorowi ogromną popularność i niesłabnącą sympatię młodych widzów, których kilka pokoleń przeżywało taneczne przygody bohaterów. Obok tytułowych postaci w wersji baletowej pojawiają się także: Ptak, Lis, Żabka, Wiewiórki, Niedźwiedź, Myśliwy, Dwór, Świta.

 

Soliści i Balet Opery Nova tańcem i gestem snują opowieść, oddają uczucia bohaterów, wyzwalają w widzach emocje: każą bać się Złej Macochy i jej świty, angażują w zabawę z rozbrykanymi krasnoludkami, które „buszują” także na widowni; uczą odczytywać język tańca. Wizyta w teatrze muzycznym pozostaje niezapomnianym przeżyciem z dzieciństwa. 

 

Bogdan Pawłowski Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków (Schneewittchen. Snow White and Seven Dwarfs)

Inscenizacja i reżyseria: Henryk Konwiński
Kierownictwo muzyczne: Henryk Wierzchoń
Scenografia i kostiumy: Anna Sekuła
Współpraca choreograficzna: Vladimir Hlinskikh
Autor plakatu: Tadeusz Jodłowski

 

Jako Śnieżka wystąpią kolejno: Marta Kwaśniak i Mina Kobayashi a partnerować im będą ( w roli Księcia): Krzysztof Górski i Tomasz Siedlecki. W postać Złej Królowej wcielą się Angelika Gembiak i Olga Marczak. Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Henryk Wierzchoń.

 

Czas trwania: 1 godz. 50 min, jedna przerwa

Premiera: 2 grudnia 2000

 

Opera Nova zaprasza na baletową wersję Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków, powstałą z myślą o dzieciach, według znanej baśni braci Grimm. Śnieżka… skomponowana przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 roku przyniosła autorowi ogromną popularność i nie słabnącą sympatię młodych widzów, których kilka pokoleń przeżywało taneczne przygody bohaterów. Obok tytułowych postaci w wersji baletowej pojawiają się także: Ptak, Lis, Żabka, Wiewiórki, Niedźwiedź, Myśliwy, Dwór, Świta.

 

 

Spektakle w dniach 1 i 3 czerwca 2015 o godz. 11.00 odbyły się w ramach projektu „Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia