ENG
A A A
 lipiec 2021 

Wrocław/Instytut Grotowskiego: „Bojowy partnering” – warsztaty z Jakubem Gontarskim

5 czerwca 2021 - 6 czerwca 2021 | godz. 15:00 | Wrocław: Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

Warsztaty

Bojowy partnering prowadzone przez Jakuba Gontarskiego to warsztaty konfrontacji własnych nawyków, wzorców ruchowych w celu odkrywania i wydobywania potencjału w nowych jakościach ruchowych. To praktyka konsolidacji wcześniejszych doświadczeń rozumianych jako pomost, przejście i związek pomiędzy tym, co wiemy, a tym, czego nie znamy. To ścieżka integracji różnorodnych sił fizycznych w celu budowania świeżego dialogu, który nie odrzuca oporu lub jego utraty, siły i delikatności, ale który uczy kreatywnych odpowiedzi na impulsy ruchowe przez budowanie własnej autonomii w stronę ludzkiego dialogu.

 

Warsztaty skierowane są do aktorów, tancerzy, pasjonatów sztuk walk, sportu oraz osób poszukujących narzędzi treningowych w swoim rozwoju fizycznym.

 

Prowadzący o warsztatach:

Poszukujemy naturalnych zależności i współpracy pomiędzy: kinetyką, statyką, dynamiką, stanem równowagi a jej utratą. Rozpoczynamy rozgrzewką, następne elementy to: gry interaktywne (zmysł orientacji przestrzennej i koordynacja wzrokowo-ruchowa, zmysł strategiczny i taktyczny), aspekt bojowości (zwiększamy częstotliwość naszej uważności, czujności i obecności, ale nie przez wymuszenie i egzekwowanie, tylko przez autoobserwację, stan rozpoznania i przede wszystkim ciekawość), na końcu partnerowanie i eksploracja jego ekspresyjnych jakości. Nabieramy większej pewności i zaufania do własnego ciała i współpracy z otoczeniem oraz partnerami.

 

Podczas fizycznych interakcji poruszamy tematykę podejmowania decyzji, odpowiedzialności i bezpieczeństwa. Pracujemy na własnym ciężarze ciała. Praktykujemy: skoki, łapanie, podnoszenie, toczenie, spadanie, przekierowanie trajektorii ruchowych, przyciąganie, podcinanie, podążanie. Badamy potencjał kinetyczny w sile odśrodkowej i dośrodkowej.

Harmonogram:

piątek: godz. 15.00–19.00

sobota–niedziela: godz. 10.00–13.00, 15.00–18.00

 

Koszt: 350 zł

 

Zapisy:

Wypełnioną kartę zgłoszenia należy wysłać na adres mailowy jakubgontarski.trener@gmail.com do 5 kwietnia (warsztaty kwietniowe) i 31 maja (warsztaty czerwcowe). Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata pełnej kwoty. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Warsztaty Bojowy partnering są częścią programu Struna ciała (The String of the Body). Więcej informacji: facebook.com/thestringofthebody/

 

Szczegóły na: https://bit.ly/3sYEPQL

 

Jakub Gontarski jest trenerem, certyfikowanym instruktorem programów oddechowych Oxygen Advantage® oraz Buteyko Clinic International® Accredited Practitioner. Pracuje jako certyfikowany trener personalny pod okiem Steve’a Maxwella (USA) i wielu innych mistrzów. Uprawia trening ogólnorozwojowy, ma trzydziestoletnie doświadczenie w uprawianiu sportu, sztuk i sportów walki oraz w tańcu. Certyfikowany instruktor rekreacji ruchowej (specjalizacja samoobrona AZS-AWF Wrocław). Absolwent Wrocławskiej Szkoły Kaskaderów Filmowych „13” pod kierunkiem Marka Sołka. Współpracuje z Instytutem Grotowskiego w ramach projektów badawczych BodyConstitution i Actor’s Atelier. Od dziewięciu lat uprawia japońskie judo w Klubach Sportowych Gwardia Wrocław i AZS-AWF Wrocław, a od dziesięciu lat brazylijską sztukę walki capoeira (w Brazylii i wielu krajach europejskich). Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych MOMENTUM. Współorganizuje Wrocławski Festiwal Ruchu „Cyrkulacje”. Lider programu edukacyjnego Planet Kids we Wrocławiu.


jakubgontarski.com

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia